22 Nisan 2024 Pazartesi

CHP Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

BHM
04.03.2024 11:48
CHP Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı
Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum Seçim Koordinasyon Merkezi, düzenlenen törenle açıldı.

Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı'ndaki açılışa CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Remzi Kazmaz, Parti Meclisi Üyeleri Baran Bozoğlu ile Alkım Denizaslanı, Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Muğla Milletvekilleri Cumhur Uzun, Gizem Özcan, Süreyya Öneş Derici;  Bodrum Belediyes Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz ile partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Tuna Işın, seçimde çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacaklarını ifade ederek Muğla ve Bodrum’da seçimi kazanacaklarını dile getirdi.

Muğla İl Başkanı Zekican Balcı ise Muğla'daki ilçe başkanlarını sahneye davet ederek konuşmasını onlarla birlikte yaptı. Balcı, "31 Mart akşamı Bodrum’da Tamer Mandalinci, Muğla'da Ahmet Aras başkan olacak. Bodrum’da rekor oyla kazanacağız." dedi. 

CHP Grup Başkan Vekili ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Konuşmasının devamında CHP Eski İstanbul Milletvekili ve Cumhur İttifakı Ak Parti Adayı Prof. Dr. Aydın Ayaydın’a sözü getiren Başarır, şu ifadelere yer verdi;

“Bunların bir Muğla Milletvekili var, Kadem Mete. Trafik sorunundan bahsediyor, çöplerden bahsediyor. Yazları ben de burada yaşıyorum. Ben de ‘Ben Bodrum’da, Muğla’da Köyceğiz’de, Marmaris’te hiç çöp görmedim ama bizim çöpe attığımız bir adamı aday yaptınız’ dedim.”

AYAYDIN’A İLGİNÇ BENZETME 

Konuşmasında Ayaydın’ın açık hava reklamlarındaki fotoğraflarına yönelik dikkat çekici ifadeler de kullanan Ali Mahir Başarır, “Öyle bir görüntü var ki, İpragaz’ın afişine benzettim.” şeklinde konuştu. 

“BİLGİ BİRİKİMİYLE MUĞLA’YA GİDİYORUM”

Başarır’ın ardından kürsüye gelen Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, 5 yıl boyunca altyapı ve üstyapı, eğitim, kültür ve sosyal alanlarda yürüttüğü çalışmaları anlattı. Aras, şöyle dedi;

“Artık ben küçük şehir, büyükşehir ayrımını ortadan kaldırdım. Biz bu iddiayı boşuna ortaya koymadık. Bu iddiayı, o ayazı yiyen bir kurt olarak, yani derler ya ‘kurt kışı geçirir ama nasıl bir ayaz yediğini kendi bilir’. Bu tecrübe ve bilgi birikimiyle Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne gidiyorum. O yüzden Bodrum’un eksiği gediği neyse sonuna kadar tamamlayacağım.” 

TURGUTREİS DENİZ SUYU ARITMA TESİSİ

Başkan Aras, Turgutreis bölgesi için 100 bin kişiye yetecek kapasitede denizden arıtma tesisi projesinin hazır olduğunu dile getirerek şöyle devam etti;

“Göreve geldikten bir gün sonra hemen çalışmaya başlayacağım ve yaz içerisinde o tesisi Turgutreis’e kazandıracağım. Buradan sizlere söz veriyorum. Orada yapacağımız 100 bin kişilik arıtma tesisiyle beraber Bodrum’un diğer bölgelerindeki su sıkıntısı zaten büyük ölçüde çözülmüş olacak. Ekinambarı suyu için de tuzdan arındırma tesisi kuracağım ve oradaki suyu Bodrum’un depolarına ulaştıracağım.”

Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, sahneye eşi Sezil Mandalinci ile birlikte çıktı. Mandalinci, şöyle konuştu;

“Allah nasip ederse Bodrum Belediyesi’nde ben, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde Ahmet Ağabeyim, Ahmet Başkanım, başkan olduktan sonra Büyükşehir Belediyesi’nin büyüklüğünü, Bodrum’da sonuna kadar iliklerinize kadar sizlere hissettireceğiz. Sağ olsun Osman Başkanım 5 yıldır Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde tam 50 yıldır yapılmamış işleri yaptı. Atılan adımlar sayesinde bugün artık yeni şeyler konuşma zamanı. Kendisine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Ulu Önderimiz Gazi Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ve en kıymetli eserim dediği Cumhuriyet Halk Partisi’nin, bir asırlık çınarın gölgesinde bizler yeniden şahlandıracağız. Halkımızı, sosyal demokrat ve laik hizmet anlayışıyla yeniden buluşturacağız. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere çizdiği yoldan asla sapmadan, hiçbir engel tanımadan önümüze çıkan bütün engelleri de bir bir aşarak yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.”

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com