21 Haziran 2024 Cuma

CHP Bodrum Aday Adayları, dışarıdan atamayı kabul etmiyor!

BHM
05.02.2024 18:03
CHP Bodrum Aday Adayları, dışarıdan atamayı kabul etmiyor!

Aday adayları başkan seçilen Tamer Mandalinci isminin yeniden değerlendirilmesini talep etti. 

Haberin Videosu:

CHP Bodrum İlçe Binası önünde düzenlenen basın açıklamasına Özay Kartal, Mustafa Saruhan, Emre Köroğlu, Cafer Taşkan, Ummahan Yurt, Mehmet Özalın, Emin Palalı, Halil Karahan, Volkan Doğer ve Nurcan Satı katıldı. 

CHP Bodrum Belediye Başkan Aday Adayları, Bodrum Belediye Başkan Adayı olarak adaylık başvurusu olmayan bir ismin Bodrum’a atanmasına itiraz etti. Aday adayları, İlçe binası önünde bugün (5 Şubat Pazartesi) saat 17.00’de basın açıklaması yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;
“Saygıdeğer Bodrum Halkı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine; Bizler, Atatürk’ün kurmuş olduğu, 100 yıllık geleneğe sahip Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş 23 yetkin kişiyiz.

Parti geleneklerimizi her zaman dikkate alarak, bu güne dek içinde büyütüldüğümüz sosyal demokrat algımız ve kurulduğu günden bu yana partili büyüklerimizin bizlere aşıladığı demokrasi anlayışıyla, yerel seçim öncesi 23 Cumhuriyet Halk Partili aday adayı olarak parti çatımız altında hep birlikte, saygılı bir yarışa girdik.

Adı üstünde; aday adaylığı, siyasi partilerin, en liyakatli, en donanımlı ve geleceğe yönelik projeleri olan aday adayları arasından, halkın önüne en iyisini çıkartmak için başlattığı bir yarış sürecidir.
Partinin en iyi adayını halkın önüne çıkartmak, hem partiyi gururlu ve başarılı kılar hem de bu adayla kazanılan seçim halkı refaha ve istikrara taşır.

İl ve İlçe örgütlerinin öngörülerine rağmen, Bodrum’da aday adaylığı sürecinin yok sayılıp, adaylık başvurusu dahi yapmamış dışarıdan bir aday ile yola devam kararı, son yirmi yıldır ana muhalefet olarak parti liderliğimizin her daim yanlışlara karşı eleştirileri ve de demokrasiyi şiar edinmiş anlayışlar için tepeden inme atamalara karşı duruşu bu gelişen süreç içerisinde biz aday adayları açısından büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaratmıştır. Ama daha vahimi, Bodrum halkından yükselen şaşkınlık sesleri, üzülerek belirtiyoruz ki bu yaklaşımın karşılık bulamadığının açık göstergesidir.

Kıymetli Bodrumlular Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve disiplini içerisinde aylardır çalışan adayların emek ve çabaları heba edilip yok sayılmıştır.

Tüm siyasetçiler bilir ki meydanları kutlama için doldurmak kolaydır. Bizler isterdik ki Cumhuriyet Halk Partisi motive edilmiş bir kalabalıkla meydanı dolduracağına, sergilediği demokratik duruşla, yürekten, coşkuyla sokağa dökülen bir halkla meydanı doldurabilmiş olsaydı.

Hatalar yapılabilir. Ama önemli olan bu hatalardan vahim sonuçlar doğmadan dönebilmektir. 100 yıllık bir geleneğe bağlı Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin, ortaya konan bu antidemokratik hatadan ilk Parti Meclisi Toplantısında dönmesi en büyük temennimizdir.
Bizlerin talebi, aday adayları arasında ön seçim yapılarak Bodrum Belediye başkan adayımızın bu yöntemle belirlenmesidir.

Bodrum ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili 23 aday adayı olarak bunu kamuoyunda açıklamak boynumuzun borcudur.
Bu hatadan dönülmez ise partimiz çok ağır, kurumsal bir zarar görecek ve daha vahimi, seçimde telafisi olamayacak zararlara uğraması kaçınılmazdır. Halkımıza saygı ile duyururuz.”

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com