MHP Bodrum 9. olağan kongresini gerçekleştirdi

BHM 26.03.2017 10:51 0 Yorum 750 Okunma

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bodrum İlçe Teşkilatı 9. Olağan Bodrum İlçe Kongresini gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, 167 oy alarak yeniden ilçe başkanı oldu.

Bugün Azka Otel’de gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile Bodrum ve Muğla’dan çok sayıda partili katıldı. Kongreye Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Macit Gündoğdu, Başkan yardımcısı Mehmet Tire ile bazı Ak Partililer de iştirak etti.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından divan Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Divan Başkan Yardımcılığa MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, divan katipliğine Muğla İl Başkan Yardımcısı Evren Maral ile Menteşe İlçe Başkanı Selim Bağcıoğlu divan başkanlığına seçildi. Ardından geçtiğimiz temmuz ayında MHP İlçe Başkanlığına atanan yönetimin faaliyet raporu ile mali rapor okunarak ibrası yapıldı.

 

Daha sonra kürsüye gelerek bir konuşma yapan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar, 22 yıldan beri teşkilatta görev yaptığını belirterek şunları kaydetti:

 

2004 ve 2009 Bodrum merkez ilçe başkanı adaylığı, 2014 Bodrum yerel seçimlerinde kontenjan adaylığı ve bu süreler boyunca ilçe teşkilatımla ilçe başkan yardımcılığı, il teşkilatında da başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuş ve ocaklarda yetişmiş bir kardeşinizim ve bir bozkurtum. Göreve geldiğimiz günden bu yana sabah saat 8.30’dan akşam saat 18.00’a kadar partili arkadaşlarımızın bütün dertlerine çare olmaya çalıştık. Kime bir kusurumuz olduysa, istemeyerek kimin kalbini kırdıysak şimdiden herkesten helallik istiyorum.”

 

Sancar’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz ise Muğla’da ilçe kongrelerini 30 Nisan tarihine kadar bitireceklerini belirterek “İlk olarak Bodrum ilçemizden başladık, bu kongrenin ardından ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız” dedi. “Bizler geçmişte yaşadıklarımızı, başbuğumuz Alparaslan Türkeş’e atılan iftiraları, milliyetçi, ülkücü harekete yapılan operasyonları unutmadık” diyen Korkmaz, “MHP’ye dün olduğu gibi bugün de yapılan saldırıların ardı arkası kesilmiyor” diye konuştu.

 

MHP MYK Üyesi Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, 15 temmuz darbe girişiminin ardından 4 partinin ortaklaşa kurduğu 15 temmuz FETÖ darbesini araştırma komisyonunun çalışmalarından bahsederek şunları kaydetti:

 

Bu komisyonda MHP’yi ben temsil ettim. Bu komisyonun çalışmaları, 3 aylık bir çalışmanın ardından süre uzatımı olmaksızın aniden bitirildi, henüz komisyon raporunu ortaya koyamadı. Dolayısıyla biz de komisyon raporuyla ilgili muhalefet şerhimizi yazamadık. Ancak komisyon başkanı geçtiğimiz günlerde Kayseri’de katıldığı bir toplantıda komisyonla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. ‘FETÖ’nün siyasi ayağı yoktur, yurtta sulh konseyine ulaşamadık gibi açıklamalar yaptı. Bugün 100 binden fazla kamu görevlisi ihraç edilmiştir, 15 temmuzda yaşanan olayların sonucu olarak. Adalet Bakanlığı’nın resmi rakamlarına göre 40 binden fazla tutuklu vardır. Bir o kadar da açığa alınmış kişi vardır. Eğer bunun siyasi ayağı yoksa bu kadar kamu görevlisinin devletin içine girişi nasıl olmuştur. Bunlar nasıl tayin ver terfi edilmiştir. Bunların arkasında siyasi güç vardır ve bu siyasi güç eninde sonunda ortaya çıkartılacaktır.”

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan ise MHP’nin kuruluşundan bu yana siyasal, sosyali, ekonomik anlamda uzlaşmaların gerçekleştirilebilmesini, sistem tıkanıklıklarının önünün açılmasına yönelik girişimleri olduğuna vurgu yaparak şunları dile getirdi:

 

MHP’nin sistemdeki problemler ortadan kaldıran, uzlaşmacı, beka meselesinde milliyetçiliğimizi, diğer meselelerde de demokratik yöntemler kullanarak, millete problemleri danışarak bu meselelerin çözümünü sağlamaya çalıştı. Baktığımız zaman ülkemizde bir takım problemlerin devam ettiğini görüyoruz. 15 temmuz sonrası Türkiye’de büyük problemler vuku bulmaya başladı. Bunların bazıları bilinendi, bazıları da farkındalığımızı arttırıcı olayları görmemizi sağladı. 15 temmuzdan sonra gördük ki Türkiye’de adalet mekanizmalarında bildiğimiz problemlere ilave olarak çok büyük problemler var. Ne var? FETÖ oraya yuvalanmış. Bir diğer husus, üniversitelerde, eğitim kurumlarında çok büyük problemlerin ortaya çıktığını millet gördü. Bunun ötesinde emniyet mekanizmasında, güvenlikte çok büyük problemlerin olduğu ortaya çıktı. Orduda meydana gelen gelişmeleri de dikkate aldığınızda ülkenin bir kıskaç içine alındığını burada gördük. Ülke büyük bir travma yaşadı. Kurumsal yapılar, mesela Dışişleri Bakanlığı. Baktığınız zaman personelinin 3 ‘te birini kaybettiğini görüyoruz. Bütün bunları değerlendirdiğinizde problemlerin giderek aşılmasının zorluğunun ortaya çıktığı görüldü. Burada MHP yaptığı milli birliğimiz, beraberliğimiz, ülkemizin bekası açısında nelerin geleceğini görerek, asgari müşterekte birleşip buradan ülkeyi çekip çıkarmak. Ülkede iç güvenlik boyutları hat safhaya ulaşmış. Başka ne var? Etrafımızda sadece terör örgütleri varken, Dünya’nın en güçlü ülkeleri oraya gelmiş çöreklenmiş vaziyette. Bütün buradaki gelişmelere dikkat ettiğimiz zaman ülkenin geleceğini sıkıntıya sokacak gelişmelerin olduğunu da görüyoruz. Bunu sayın genel başkanımız kamuoyu ile paylaşıyor. Dolayısıyla sayın genel başkanımız bu problemleri ortadan kaldırılmasına yönelik ve sistemin önünün açılmasına yönelik bir takım girişimlerde bulundu. Anayasa olayı da böylece ortaya çıktı.”

 

MHP milletin sigortasıdır” diyerek konuşmasını sürdüren Emin Haluk Ayhan şu sözlere yer verdi:

 

MHP olayları öngören, önden tahmin eden, olacakları bilen bir partidir. Hayatında MHP’ye oy vermemiş, hatta elini sıkmamış insanların partimizin geleceği ile ilgili tavır sergilemeleri de enteresan. Madem MHP’nin düşüncelerine karşıtsınız, beğenmiyorsunuz, MHP’nin davranışları sizi neden ilgilendirsin. Bugün baktığını zaman kimin kimle işbirliği yaptığını çok rahat görüyoruz.”

 

MHP'nin her zaman partisinden, şahıslarından önce, milletini düşünen bir siyasi organizasyon olduğuna değinen Ayhan, şöyle konuştu:

 

"Biz söyleyeceğimizi her zaman net bir şekilde söyleriz. Bu Anayasa meselesinde de en önemli şey demokrasi olayı. Milletin önüne gidecek, gayet net ve açık. Millet evet derse evet diyecek, hayır derse hayır diyecek. Kabul etmeyen var mı bunu? Biz 'Evet' dediğimizi ilan ettik. Devlet için evet, millet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklük için evet diyoruz."

 

MHP'de dört dönemdir Milletvekilliği yaptığını ifade eden Ayhan, bazı kişilerin kendisini gece saatlerinde aradığını ve maddelerle ilgili sorular sorduğunu kaydetti.

 

Arayan kişilere maddeleri bilip bilmediği konusunda sorular sorduğunu belirten Ayhan, "Maddeleri biliyor musun diyorum, bilmiyorum diyor. Peki sen bana bilmediğinin neyini soruyorsun. Kendi güçlerini millete ifadeleriyle kendilerini anlatamayanlar bir başka şekilde MHP'nin arkasından laf yetiştirmeye, MHP'yi milletle karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar. Biz söylediğimiz her şeyi meydanlarda söylüyoruz." diye konuştu.

 

Daha sonra oy kullanımına geçildi. 167 oy alan MHP Bodrum İlçe Başkanı Cengizhan Sancar yeniden ilçe başkanı oldu.

Kongrenin yönetim kurulu asil üyeleri ile yedek üyeleri şu isimlerden oluştu:

 

Asil üyeler:

 

1. Ömer Varan, 2. Selehattin Zengin, 3. Fatma Çırakoğlu, 4. Fehmi Çakar, 5. E. Ramazan Demiray, 6.Salih Alanç, 7.Korhan Saka, 8. Ali Gündoğdu, 9. Ayşe Kürkçüoğlu, 10. Murat Bozlar, 11. Erol Ergene, 12. Cafer Aras, 13.Mehmet Özmeral 14. Cem Karaca 15. Zafer Özçelik, 16. Ramazan Şenel, 17. Sema Göç, 18. Fatih Gülen

 

Yedek üyeler:

 

1. Hakan Durna 2. Cantip Topçu 3. Aydın Güven, 4. Hakan Talagar 5. S. Sabri Cangöz 6. Aziz Özkan, 7. Ümit Akgünlü 8. Kadir Barutçu 9. Aşkın Duru, 10, Volkan Özkan 11. Nedim Peker 12. Fikriye Duru, 13. M. Ali Ulusoy 14. Volkan Olcay 15. Halime Dinç, 16. Hasan Çırakoğlu 17. Onur Uçar 18. Savaş Kıvılcım İLK YORUMU SİZ YAPIN...