DEVELER ONLAT İÇİN GÜREŞTİ

BHM 20.03.2017 09:40 0 Yorum 395 Okunma

 Bodrum'da,  Gümüşlük Gençlikspor yararına düzenlenen deve güreşleri renkli görüntülere sahne oldu.

Gümüşlük Gençlikspor Kulübü,  Gümüşlük Mahallesi Muhtarlığı ve  Bodrum Belediyesi'nin organizasyonu ile düzenlenen ve  Ege illerinden yaklaşık 80 devenin katıldığı güreşler, Gümüşlü Arenası'nda yapıldı. Güreşleri,  Gümüşlük Gençlik Spor Kulübü Başkanı, ünlü oyuncu  Nejat İşler, CHP'li  Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon ve ilçede yerleşik yaşayan yabancıların da bulunduğu yaklaşık 4 bin kişi izledi. Havanında güzel olması ile davul zurna eşliğinde ve kıran kırana geçen deve güreşlerini izlemeye gelenlerden toplanan bağışların  Gümüşlük Gençlik Spor Kulübü'ne yardım amaçlı verileceği belirtildi.

 

Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon'un 'Goca Bodrumlu' isimli devesini güreş alanına  Nejat İşler devenin bakıcısıyla birlikte getirdi. Başkan Kocadon devesi alana geldiğinde İşler'e, "Nejat, istersen benim şampiyon deveyi sana satayım" diye espiri yaptı. Bunun üzerine İşler, "Yok ağabey, güreşi seyredeyim yeter. Nerede bakacağım bu deveye?" diyerek yanıt verdi. Gün boyu namlı 80 devenin rakipleriyle yahtığı kıyasıya mücadele Bodrumlular tarafından heyecan ile izlendi. Müsabakaların sonunda kazanan develere halı ve üzerinde deve amblemi olan plaketler verildi.

 

Güreşlerin sonunda konuşan Başkan Kocadon, ilçenin tarihinde önemli bir yer tutan ve halkı bir araya getirmekte şu anda birinci sırada olan güreşlerin festival havasında ve centilmence geçmesinin kendisini mutlu ettiğini de belirtip, "Hava da güreşler de güzel.  Bodrum'un sıcak kanlı insanları güzel, daha ne olsun" dedi.

 

Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...