Bodrum'da Engel Yok, Şenlik Var

BHM 04.04.2017 10:26 0 Yorum 354 Okunma

Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon ile  Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, 1. Geleneksel "Bodrum'da engel yok, şenlik var" Festivali için iş birliği protokolü imzaladı.

Bodrum'da orta ve ağır düzeyli engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu öğrencilerinin  Bodrum'da yaşayan 4 farklı (zihinsel, bedensel, işitme ve görme) engel grubundaki bireyler ile  Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinden gelen farklı engel gruplarındaki bireyleri buluşturmak ve oryantasyonunun sağlanması, engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığı sağlamak amacıyla hazırlanan 1. Geleneksel "Bodrum'da engel yok, şenlik var" Festivali ile ilgili  Bodrum Belediyesi ile  Bodrum İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü için imzalar atıldı.

Bodrum Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşen protokole  Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ile Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okul Müdürü Serkan Kale katıldı.

Bodrum Kaymakamlığı,  Bodrum Belediyesi,  Bodrum İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bodrum Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Yahşi Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Okulu iş birliği ile yürütülecek olan proje kapsamında  Bodrum Belediyesi de çeşitli konularda destek verecek.

Proje kapsamında 27-28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde masa tenisi, bocce, goalboal, basketbol turnuvaları yapılacak. Düzenlenecek akşam yemeğinde şehir dışından gelen davetliler ile  Bodrum'da yaşayan tüm engelli bireylerin bir araya getirilmesi sağlanacak. Ayrıca misafirlere  Bodrum'u tanıtmak amacıyla da ilçe gezisi gerçekleştirilecek.

Festivale  Erzincan,  Kırklareli,  Malatya,  Giresun,  Elazığ,  Adıyaman,  Kocaeli,  Balıkesir,  İstanbul,  Yalova,  Antalya,  Ordu,  Ankara ve  Muğla'dan 160 özel bireyin katılımı planlanıyor.


Voyage (Body)
Voyage (Body)
Voyage (Body)

İLK YORUMU SİZ YAPIN...