Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği'nden Başkan Kocadon'a Ziyaret

BHM 10.04.2017 12:07 0 Yorum 349 Okunma

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Yönetim Kurulu, bu yıl 30 Nisan’da 6. kez düzenlenecek olan Bodrum Canlar Şenliği hakkında bilgi vermek için Başkan Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete  Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Cem Yalçın, dernek yönetim kurulu üyeleri ve  Kumköy Mahallesi Muhtarı  Ergün Taş katıldı. Geçtiğimiz yıl 5 binin üzerinde katılımcı ile  Kumköy'de  Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği tarafından  Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen şenliğe bu yıl 10 bin civarı katılımcı beklediklerini ifade eden dernek başkanı, "Geçtiğimiz yıl şenliğimiz yerel sanatçıların konserleriyle ve düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle çok renkli geçmişti. Katılımdan çok memnunduk. Bu yıl ise bu sayının iki katına çıkmasını bekliyoruz. 30 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan şenliğimize herkesi davet ediyoruz." dedi.

Bodrum Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon, dernek yönetimine ve  Kumköy Muhtarına ziyaretleri için teşekkür ederek, "Bir toplum, kültürel değerleriyle yaşar ve anlam kazanır. Topluma zenginlik katan ise farklı kültürlerdir. Bizler ancak bu sayede bir arada barış içinde yaşamayı ve hoşgörülü olmayı öğrenebiliriz, birbirimize saygı göstererek birbirimizi severek yaşayabiliriz. Bu zenginliklerimizi korumak için düzenlenen etkinliklere de  Bodrum Belediye başkanı olarak elimden gelen desteği sunmaya her zaman devam edeceğim." dedi.İLK YORUMU SİZ YAPIN...