13 Ağustos 2020 Perşembe

TED KOLEJİ'NDE ZEYTİN FESTİVALİ

BHM
03.11.2018 10:27
447 Okuma
TED KOLEJİ'NDE ZEYTİN FESTİVALİ
TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali, İspanya, İtalya, Yunanistan ve Bosna Hersek’in aralarında bulunduğu zeytin diyarı ülkelerin öğrencilerinin katılımıyla dün başladı. 

Bodrum’un kültürel ve coğrafi değerlerine sahip çıkarak; yerel değerleri tanıtmak, kültürler arası etkileşimi sağlamak, uluslararası dayanışmaya ve barışa ‘zeytin’ yoluyla ulaşmak hedefiyle, TED Bodrum Koleji ev sahipliği ve organizatörlüğünde, Zeytin Dostu Derneği’nin katkılarıyla 2-3 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali, dün sabah saatlerinde başladı. 

Festivale için yurtdışından gelen TED Bodrum Koleji öğrencilerinin katılımıyla, açılış konuşmaları ve söyleşilerin yapıldığı organizasyon zeytinyağı tadımı ve zeytin kırma ve sıkma etkinliği ile devam etti. TED Bodrum Koleji öğrencileri yaklaşık 2 hafta önce kurdukları zeytinleri ve zeytinyağı ile yapılan yiyecekleri festival alanına getirerek arkadaşları ile paylaştı. 
 
Şenlik kapsamında bugün ise yiyecek içecek stantları kurulup, geleneksel dostluk zeytin fidanı dikimi yapılacak. Dans gösterileri ve müzik gösterileri ile devam edecek organizasyonda, zeytin temalı atölyeler de gerçekleştirilecek. 
BHM
zeytin TED festival

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com