03 Ağustos 2020 Pazartesi

MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ

BHM
16.10.2018 09:16
742 Okuma
MİNİK ŞEFLER FESTİVALİ
Gastronomi, Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen Minik Şefler Festivali, 27-28-29 Ekim 2018 tarihlerinde Bodrum Fun Town’da gerçekleşecek.  
Coğrafi işaretli mutfak ürünlerinin tanıtımı ve konu hakkında farkındalık oluşturmayı amaçlayan festival, Türkiye’nin dört bir yanından gelecek çocukların kendi yöresel malzemelerini kullanarak atölye çalışmalarına katılacağı eğlenceli bir etkinlik olarak planlandı. Halka açık ve girişin ücretsiz olacağı Minik Şefler Festivali’nde turizmin geliştirilmesi ve çocuklar arasında arkadaşlık, dayanışma, mutfak ve beslenme bilincinin geliştirilmesi gibi kazanımlar hedefleniyor.
 
Festivale katılan şehirlerin lezzet standları, geleneksel el sanatları ve hediyelik standları, çocuk atölyeleri, animasyonlar ve konserlerin yer alacağı Minik Şefler Festivali’nde tadımlar ve ünlü konuk şefler de Bodrumlular ve festival ziyaretçileri ile buluşacak.
 
İki buçuk gün sürecek olan etkinlikte, Yemek yarışmaları, Kostüm yarışması, Resim yarışmaları, Animasyon, Konser, Halk oyunları, Dans ve şovlar eşliğinde, 7-10 yaş çocukları unutulmaz Cumhuriyet Bayramı şenlikleri yaşayacaklar. 
 
 
 
 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com