27 Mayıs 2020 Çarşamba

CHP'DE ŞOK! SARUHAN'IN ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ!

BHM
26.02.2019 15:52
516 Okuma
CHP'DE ŞOK! SARUHAN'IN ADAYLIĞI DÜŞÜRÜLDÜ!
CHP'nin Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan'ın adaylığı Muğla İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Saruhan'ın adaylığı için son sözü YSK söyleyecek.

Başından beri sancılı bir şekilde gelişen CHP Bodrum Belediye Başkan Adaylığı yine çıkmaza girdi. Aday gösterilen eski Yalıkavak Belediye Başkanı Mustafa Saruhan’ın adaylığına AKP tarafından itiraz edildi. İtirazı görüşen Muğla İl Seçim Kurulu Saruhan’ın adaylığının düşürülmesine karar verdi.

CHP bir taraftan duruma itiraz için uğraşırken diğer taraftan da yeni aday arayışına girdi. 

Saruhan’ın Başkanlığı döneminde çevre ve imarla ilgili aldığı ancak hükmün açıklanması geri bırakılması kararın verildiği cezalar toplandığında 1 yıl’ı aştığı AKP’liler tarafından öne sürüldü. İl Seçim Kurulu da adaylığa itirazı yerinde buldu. CHP Başkan adayı Mustafa Saruhan Sözcü’ye yaptığı açıklamada, bu konuda bilgi aldıklarını ve il seçim kuruluna gidip ayrıntılı gerekçeyi öğreneceklerini söyledi. Daha önce Bodrum Belediye Başkanlığına Mehmet Kocadon’un aday olması ön görülmüş ancak CHP Genel Merkezi’nden onay alınmamıştı. Anketlerde ilk sırada olduğu belirtilen Mustafa Saruhan aday yapılmıştı.

 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com