29 Eylül 2023 Cuma

Bodrum’da her şey dahil sistemindeki açık büfeler tarih oluyor  

BHM
05.07.2022 13:53
Bodrum’da her şey dahil sistemindeki açık büfeler tarih oluyor  
Turizmin gözbebeği Bodrum’da lüks segment oteller kalitenin hizmetin yanı sıra ünlü şefleri de bünyelerine katarak imza tabaklarıyla birbirleri ile yarışmaya başladı. Birçok lüks otel büfe ve self servis kültüründen çıkarak alakart sistemine geçmeye başladı.  

Her şey dahil otellerde bulunan açık büfe kültürü, Bodrum’da yavaş yavaş yerini alakart sistemine bıraktı. Lüks oteller bünyelerine ünlü şefleri katarak lezzetlerine lezzet katmaya başladı. Özellikle Bodrum’da otelciler, Alakart sistemini yavaş yavaş uygulamaya sokuyor. Door’A otel de, gelen yerli ve yabancı turistlere iyi kaliteli hizmet vermek için ünlü şef Nevzat Yılmaz'ı bünyesine katarak Alakart sistemde misafirlerini ağırlıyor.

Lezzetine lezzet kattı

Bodrum’daki lüks oteller arasında adından söz ettiren Door’A otel, kaliteli hizmetin yanı sıra yaptıkları yemek sunumlarıyla da adından sık sık söz ettirmeye başladı. Şefin özel sunumları, yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Yaptığı birbirinden lezzetli ızgara çeşitleri, Türk kültürünü tanıtan tatlar, özellikle yabancı turistler tarafından tam not alıyor.

Otellerin artık imza tabaklarıyla öne çıktıklarını belirten Nevzat Yılmaz “Her otel lezzeti nasıl yakalayabilirim, bir imza yemeği ve lezzet konusunda şefler arasında bir yarış başladı. Malzeme alırken kalitesine bakıyoruz, misafirlerimize sunarken de onların görüşlerini alarak daha iyi nasıl hizmet ederiz yarışı içerisineyiz. Biz de Door’A otel olarak en iyi lezzeti yakaladık ve o yemeklerin üzerine imzamızı attı. Şu anda müşteri memnuniyetimiz üst seviyelerdedir. Gıda alımından, sunumuna kadar hepsinin eğitimini alarak; et, balık ve birçok üründe her şeyin en iyisini, en lezzetli yemekleri, denize nazır olarak keyifle yiyebilirsiniz. Sabah kahvaltılarımız serpme kahvaltıdır. Açık büfe kesinlikle yoktur. Sabah kahvaltınız, öğlen ve akşam yemeğiniz en lezzetli şekilde önünüze geliyor. Hiçbir müşterimiz yemek almak için kuyruğa girmiyor. Misafirimiz konforunu bozmadan en lezzetli yemekler önüne getiriliyor” dedi.

Açık büfe yerine alakart sistem

Ünlü şef Yılmaz otellerinin ilk sistemine yeniden döndüğünü ifade ederek “Her şey dahil sisteminde büfelerde kuyruklaşma oluyor. Tatile geliyorlar veya gidiyoruz, kuyruklardasınız, sıra bekliyorsunuz, yemek kalmıyor. Bundan çıkıyoruz artık. Türkiye Aşçılar Federasyonu Başkanımızın da, Kültür ve Turizm Bakanımızın da amacı, artık her şey dahili kaldırıp, insanlara çok kaliteli bir turizm hizmeti vermektir. Birçok ülke bu her şey dahil sistemi kaldırdı. Biz de kaldırırsak, turizm daha iyi yerlere gelir. Ve bu kadar yemekte zayiat vermez, yemekler çöpe gitmemişte olur” şeklide konuştu.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com