09 Temmuz 2020 Perşembe

BODRUM'DA 43. TURİZM HAFTASI KUTLANDI

BHM
16.04.2019 17:04
508 Okuma
BODRUM'DA 43. TURİZM HAFTASI KUTLANDI
Bodrum’da 43’üncü Turizm Haftası etkinlikleri İskele Meydanı’nda başladı. İlçe Turizm Danışma Bürosu ve BODER işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliklere, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, BODER Başkanı Halil Özyurt, TÜRSAB BYK Başkanı Yüksel Aslan, DTO Başkanı Orhan Dinç, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Başeymez, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemil Gündüz ve bazı meclis üyelerinin yanı sıra turizmciler ve vatandaşlar katıldı.
Etkinlikte bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Turizm konusunda daha yapacak çok işimiz var. Bunun için elimizdeki potansiyeli, doğal güzellikleri, tarihimizi, kültürümüzü, gastronomimizi Dünya pazarına kolektif şekilde çalışarak sunmak zorundayız. Sadece oteli pazarlayarak, sadece denizi, tekneyi pazarlayarak turizm ekonomisinden bu payı yakalayamayacağız. O yüzden Bodrum’u bütünüyle değerlendirip Dünya turizm pazarına ulaştırmak zorundayız” dedi. 
 
“Bodrum’u betonlaştırırsak turizmi bitiririz” diyen Ahmet Aras, “O yüzden imar barışını imar yarışına döndürmeyelim. Biz burada yaşayan herkesin Bodrum’u korumakla görevli olduğunu düşünüyoruz. Lütfen Bodrum’u Atlantis gibi batık bir kıta haline getirmeyelim. Bu çok çok önemli. Biz bunun için kaçakla mücadele seferberliği başlattık. Herkese görev düşüyor. Bizim görevimiz Bodrum’u Bodrum’da yaşayanlardan korumak. İnsan eliyle yapılıyor bunlar. Uzaydan gelenler yapmıyor bu işleri. Biz Bodrum’u gerekirse belediyemizden de korumak zorundayız. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Her konuya müdahale edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
BODRUM BELEDİYESİ’NE TAM DESTEK VERİYORUZ
 
Daha sonra bir konuşma yapan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da Bodrum Belediyesi’nin imar kirliliğine yönelik başlattığı mücadeleye tam destek verdiklerini ifade etti. Kaymakam Yılmaz, “Yıllardır turizmde sıkıntılarımız vardı. Yavaş yavaş bu sıkıntılardan kurtuluyoruz. Bodrum bir turizm markası. İnşallah o özlemle andığımız güzel günlere geri dönüyoruz. Allah nasip ederse bu yıl rekorları kıracağız. Bodrum’un muhteşem iklimi,  denizi ve güzelliklerini kaybetmeden Bodrum’un kıymetini bilmemiz lazım. Bize düşen hep birlikte tüm kurumlaryıla, bu sahip olduğumuz değerlerin yok olmasına izin vermemektir. Belediyemizle birlikte güzel, etkili işler yapacağımıza inanıyorum. Başta imar kirliliği olmak üzere her konuda arkasındayız, birlikte hareket ediyoruz. Maalesef imar barışı ve seçim süreci bu konuda fırsatçıların olumsuz işler yapmasına neden oldu. Bunları telafi etmeliyiz” şeklinde konuştu. 
 
Konuşmaların ardından İskele meydanında etkinlikler Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu'nun folklör gösterisiyle devam etti. İskele Meydanında kurulan yiyecek ve el sanatları stantlarına ise ilgi büyük oldu. 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com