14 Temmuz 2020 Salı

BAKAN ERSOY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BHM
19.04.2019 14:07
570 Okuma
BAKAN ERSOY'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI AÇIKLADI : KİSSEBÜKÜ’NDE ARKEOLOJİK KAZILAR BAŞLIYOR.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bugün sabah saatlerinde Bodrum’da STK’larla buluştu. Önce Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni gezen Ersoy, ardından Akademia Vakfı Başkanı Özay Kartal’ın Mozoleum Projesi sunumunu dinledi.

Yaklaşık 4 saat boyunca Bakan Ersoy’la birlikte bulunan, Akademia Vakfı Başkanı Kartal, “sayın bakanımızın kültür ve tarihi mirasımıza sahip çıktığını görmek bizleri çok mutlu etti. Bu sabah bakanımıza, Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olan Mozoleum Projesi ile ilgili sunum yaptık ve çok beğendi; değerlendireceğini söyledi. Ardından Bakanımızla Barış Meydanı’ndaki Kilise’yi gezdik, burası ile ilgili bilgiler aldı. Bizim için en önemli olan açıklamalardan biri de Kissebükü için geldi. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Ersoy, pazartesi günü cennet Gökova’daki Kissebükü koyundaki 1.derece Arkeolojik Sit Alanı’nda kazı ve kurtarma çalışmalarının başlaması talimatını verdiğini belirterek, oradaki binlerce yıllık tarih, gün ışığına çıkarıldığında, koya gelen turistler hem denize girebilecek hem de karaya çıkarak tarihi dokuyu gezebilecek. Bakanımız bize, Bodrum bizim turizmde para kazandığımız ilk yer ve ben burada doğdum, burada öleceğim; ilçeme zarar vermek aklımın ucundan bile geçmez. Seçim öncesinde verdiğim sözlerin hepsi yapılacak. STK’lar ile birlikte çalışıp, Bodrum’un binlerce tarihine kültürüne katkıda bulunmak istiyorum; bu değerler burada atıl kalmış. Bunları neden tüm ülkemize ve dünyaya tanıtmayalım? Birlikte hareket edersek, bu güzellikleri tüm dünya görür, Bodrum doğal güzelliklerinin yanısıra arkeolojik cazibe merkezi olur, dedi. Bence Bakan Ersoy, şu ana kadar Bodrum için gelen en büyük şanstır. Bakanımızın bu iyi niyetli çabalarını değerlendirmek ve destek vermemiz gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

 

Mimarlar Odası ve STK’larla görüşen Bakan Ersoy’a ziyaretleri sırasında Muğla AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla Miletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras eşlik etti.

 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com