21 Haziran 2024 Cuma

Ahmet Arslan’la Felsefenin Başlangıcına Yolculuk Akademia Bahçesinde

BHM
29.05.2024 13:34
Ahmet Arslan’la Felsefenin Başlangıcına Yolculuk Akademia Bahçesinde
Akademia Vakfı yaz etkinliklerini; 5 Haziran saat 18.30’da Prof. Dr. Ahmet Arslan’la başlatıyor. Tarihi Adliye binasının eşsiz bahçesinde felsefenin başlangıcına bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

TANITIM VİDEOSU LİNKTE
Felsefe severlerle buluşmaya hazırlanan Akademia Vakfı, Prof. Dr. Ahmet Arslan’la Bodrumluları Milet'li Thales ve Milet Okulundan başlayan bir “Felsefenin Başlangıcı” semineriyle bir araya getirecek. Dün sayfasında Ahmer Arslan seminerini duyurmasıyla rezervasyonları almaya başlayan vakıfın etkinliği, duyurusundan 24 saat bile geçmeden yoğun bir ilgi almış durumda. Katılımın ücretsiz olacağı seminer, vakfın eski adliye sokaktaki tarihi binasının bahçesinde gerçekleşecek. Saat 18:30’da başlayacak olan seminerin iki saat sürmesi bekleniyor.

Ahmet Arslan Kimdir?

1944 yılında Urfa’da doğmuş, lisans ve lisansüstü öğrenimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tamamlamıştır. 1978 yılında aynı kurumda doçent, 1988 yılında Ege Üniversitesi’nde profesör olmuş ve 2011 yılında emekliye ayrılmıştır. Ahmet Arslan Arapça, Fransızca, İngilizce ve Almanca bilmektedir. Bu dillerden ve felsefenin çeşitli alanlarına ait çok sayıda çevirisi bulunmaktadır. Uzmanlık sahası Antikçağ Yunan Felsefesi, Ortaçağ İslam Felsefesi, Osmanlı Kelam

Düşüncesidir.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com