04 Ağustos 2020 Salı

16. GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR

BHM
04.07.2019 10:34
157 Okuma
16. GÜMÜŞLÜK KLASİK MÜZİK FESTİVALİ BAŞLIYOR
Gümüşlük’ün yaz akşamlarını 16 yıldır dünyaca meşhur klasik müzik ve caz sanatçılarının notalarıyla, olağan üstü bir atmosfere büründüren 16.Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 12 Temmuz Cuma akşamı kapılarını sanatseverler için açıyor.
Bu yıl da festivalde enstrümanlarında virtüözlüğü yakalamış sanatçılar, festivalin eşsiz mekânlarında birer konser verecek.
 
12 Temmuz’da başlayıp 6 Eylül’e kadar sürecek olan 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ülkemizin yanı sıra Hollanda, Tayvan, Almanya, İtalya, İsrail, Norveç, İrlanda, İspanya ve KKTC’den çeşitli müzisyenler katılacak. Her geçen yıl sınırlarını Gümüşlük’ün dışına biraz daha fazla taşıyan festival, bu yıl açılışını Bitez’deki Aktur-Zefirya Kültür ve Sanat Merkezinde yapacak. Klasik müzikseverlerin gözdesi ve aynı zamanda festivalin de sanat danışmanı olan Devlet Sanatçımız Piyanist Gülsin Onay’ın konseri ile açılacak olan festival, organizasyonun ana mekânı olan 25 asırlık tarihi taşocağı; Gümüşlük sahilindeki festival merkezinin yanı sıra Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde gerçekleşecek.
 
Festival ekibi Bodrum Trafo’da basınla bir araya geldi
 
Bodrum Trafo, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen basın toplantısında medya mensupları ile bir araya gelen festival ekibi, 2019 yılı festival programını duyurdu. Festivalin yaratıcıları Eren Levendoğlu ve Gülsin Onay’ın konuşmacı olarak katıldıkları basın toplantısında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da hazır bulundu.
 
Eren Levendoğlu; “Festivalin en önemli özelliği, bağımsızlığı.”
 
Festivalin sanat yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu, “Bodrum Klasik Müzik Derneği olarak, 16 yıldır küçük bütçelerle gerçekleştirdiğimiz festivalimizin bana göre en önemli özelliği, bağımsız yapısını korumayı başarmasıdır” diyerek başladığı konuşmasında, festivalin ve ülkemizin müzik eğitimine büyük katkı sağlayan Gümüşlük Festival Akademisini de bir kez daha gerçekleştirmekten büyük gurur duyduklarını belirtti.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com