23 Şubat 2020 Pazar

ZEYTİN LİNA’DAN ÇOK ANLAMLI ETKİNLİK

BHM
25.04.2018 12:13
517 Okuma
ZEYTİN LİNA’DAN ÇOK ANLAMLI ETKİNLİK
Yalıkavak’ta  yer alan bir restoranda Uluslararası Down Sendromu Federasyonu tarafından düzenlenen farkındalık etkinliği, dünyanın birçok ülkesinden gelen down sendromlu çocuğu ünlü isimlerle buluşturdu.

Bodrum'da yaşayan ve belediye meclis üyeliği yapan Mustafa Saruhan ile eşi Hülya Saruhan'ın Yalıkavak'taki Zeytin Lina restoranlarının ev sahipliğinde dün (pazartesi) gerçekleşen 'Her şey 1 farklı olacak' etkinliğine, 8 ülkeden gelen down sendromlu çocuklar, ünlü futbolcu İbrahim Yattara, Mustafa Kocabey ve manken Nilay Dorsa gibi ünlüler katıldı. Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Mehmet Kocadon'un da destek verdiği etkinlikte, down sendromlu çocuklar doyasıya eğlendi.

 

Kısa bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Muhammet Abdullah Tuncay, bu organizasyonu her sene yapacaklarını belirterek, "Bu etkinlik uluslararası bir organizasyon. Dünyada ilk kez oluyor. 8 ülke 10 şehirden down sendromlu çocukları burada misafir ettik. 60 çocuğumuzla birlikte plaj futbolu oynadık" dedi.

 

Bir zamanların efsane futbolcuları İbrahim Yattara ve Papen Mustafa lakaplı Mustafa Kocabey'in de katıldığı plaj futbolu festivalinde, Almanya'dan gelen Berlin Anadolu Kadın Futbol Takımı ile futbol oynayan down Sendromlu çocuklar, maçı 4- 2 kazanarak sahada fırtına gibi esti. Daha sonra tamamı down sendromlu çocuklar tarafından, turnuva şeklinde oynanan maçlar da izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı. Çocuklar, gün boyu sahilde plaj futbolu oynayarak eğlendi.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com