02 Haziran 2020 Salı

YEREL YÖNETİM ADAY BAŞVURULARI BAŞLADI

BHM
03.10.2018 09:12
476 Okuma
YEREL YÖNETİM ADAY BAŞVURULARI BAŞLADI
CHP MYK toplantısında alınan karar sonrası Belediye Başkanlıkları, Meclis Üyelikleri ve İl Genel Meclisi üyelikleri için aday başvuruları 1 Ekim itibariyle başladı. 
19 Ekim'e kadar sürecek olan başvurular İlçe ya da İl Başkanlıklarına yapılacak. İl ve İlçe yöneticilerinden de aday olmayı düşünenlerin 12 Ekim Cuma günü akşama kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.
 
CHP MYK'de alınan karar doğrultusunda 1 Ekim'de başlayacak başvurularda büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayından 10 bin, nüfusu 100 bin ve üzeri il ilçeler için 7 bin 500 lira alınacak. Aday adaylığı için başvuracak kadın ve genç adaylardan belirlenen rakamların yarısını talep eden CHP'de; engelli, şehit yakınları ve gaziler ise herhangi bir ücret ödemeyecek. 
 
Bodrum’da belediye başkanı adayları 7 bin 500 lira, meclis üyesi adayları 3 bin 500 lira ödeyecekler. İlk iki gün henüz İlçe başkanlığına başvuru olmadığı öğrenildi. Bu arada İlçe Başkanlığı, mahallelerde toplantılar yaparak parti üyelerinin görüş ve önerilerini toplamaya da başladı. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com