27 Mayıs 2020 Çarşamba

YAZ YANGINLARI YİNE BAŞLADI!

BHM
02.07.2019 10:22
177 Okuma
YAZ YANGINLARI YİNE BAŞLADI!
Bodrum’un Dereköy Mahallesi'nde otluk ve makilik alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahale ile güçlükle söndürüldü. 

Bodrum'un kanayan yarası haline gelen ve her sene mutlaka tekrarlanan yaz yangınlarına bir yenisi Dereköy Mahallesi'nde eklendi.

Alınan bilgiye göre, akşamüstü saat 18:00 sularında, Dereköy Mahallesi Çıngıl mevkisinde makilik alanda yangın başladı. Rüzgarın da etkisiyle bir anda büyüyen yangın hızla geniş bir alan yayıldı. 
 
İhbar üzerine bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliğine ait arazözler ile çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Karadan ulaşımın olmadığı kayalık ve sarp arazideki yangına ekipler karadan müdahale etmekte zorlanınca, Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 helikopter yangın söndürme çalışmalarına katıldı. 
 
Ekipler, yangının yerleşim yerlerine yaklaşmaması için yoğun çaba sarf etti. Yangın söndürme çalışmasına bazı vatandaşlar ile AKUT ve Muğla 911 Arama ve Kurtarma Derneği ekipleri de destek verdi. 
 
Ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi sonucunda yangın güçlükle söndürülebildi. Yangında 5 hektar alan kül olurken, ekipler yangın mahallinde soğutma çalışması yaptı. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com