27 Şubat 2020 Perşembe

YALIKAVAK PAZARINDA 2 PAZARCI ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ!

BHM
17.01.2020 17:29
65 Okuma
YALIKAVAK PAZARINDA 2 PAZARCI ÖLDÜRESİYE DÖVÜLDÜ!
Yalıkavak'ta pazarcılar arasında çıkan olayda 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Olayla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Aralarında önceden oluşan husumetten kaynaklanan uzaklaştırma kararı bulunduğu öğrenilen pazarcı esnafları arasında 3 gün önce Yalıkavak pazarında yeniden çıkan olayda iddiaya göre 5 kişilik bir grup, 2 kişilik karşı gruba bıçak ve demir sopalarla saldırdı. Saldırganlar daha sonra araçlarına binip ikamet ettikleri Milas'a gittiler. 

Olayda 2 kişilik gruptan 25 yaşındaki Osman Nas’ın kafatasında çatlak ve 2 kolunda kırık meydana geldi. 21 yaşındaki Sinan Nas’ın ise yine kafatasında çatlak oluştu. Tedavi altına alınan yaralılardan Osman Nas’ın Milas İzan Hastanesi’nde ameliyat olacağı öğrenildi. Diğer yaralı Sinan Nas’ın ise Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi edildiği bildirildi. 

Olayla ilgili şikayetçi olan 21 yaşındaki Sinan Nas, olayla ilgili verdiği ifade şunları sile getirdi:

“Yalıkavak halkpazarında manav tezgahında çalışırım. Osman Nas amcaoğlumdur. Kendisi Bodrum’a gezme amaçlı gelmiştir. Pazarlarda bize de yardımcı olmaktadır. Bugün 14.01.2020 günü sabahtan karşı taraf olan T.A., V.T.,  Y.T., T.T. ve E.T. isimli şahıslar bizi çekemediklerinden, sevmediklerinden dolayı bana yönelik ‘sen domuzsun, baban da domuz, suratına tüküreceğim senin o… ç… tezgah demirlerini senin g.. sokacağım, akşam sizinle görüşeceğiz’ diyerek tehdit ve hakaretlerde bulunmaya ve sataşmaya başladılar. Ben kendilerine herhangi bir karşılık vermedim. Şahısların sürekli bu şekilde Bodrum pazarında da bana sataştıkları olmuştu. Daha önceden de Gümbet pazar yerinde de bu kişilerle aramızda tartışma ve itiş kakış yaşanmıştı bununla ilgili Bodrum Polis Merkezinde ifade vermiştik. Şahısların sataşmaları artınca ben akşam üzeri 17.00 sıralarında şikayet için Yalıkavak Polis Merkezi’ne gittim. Yoğunluktan dolayı bir buçuk saat bekledim. 18.30'da ben pazaryerine tezgah toplamak için gittim. Osman ağabeyimle manav tezgahını toplarken yukarıda ismini belirttiğim şahıslar demir sopalarla ve E.T. isimli şahıs elinde bir bıçakla Osman ağabeyime ve bana saldırdılar. T.T. ve Y.T. demir sopayla Osman ağabeyimin kafasına ve kollarına vurdular. Ben araya girmeye çalıştım. Bu kez şahısların 5’i birden bana demir sopayla sırtıma, kollanma ve kafama vurdular. Ben yerde yatarken şahıslar vurmaya devam ediyordu. Sonra pazarcı esnafı araya girip şahısları uzaklaştırdı. Şahıslar ‘Bu iş burada bitmez, görüşeceğiz’ diyerek tehditte bulundular. 155 ve ambulansı aradık. Ambulansla Osman ağabeyimi ve beni hastaneye götürdüler. Olaylar sırasında Kenan Nas'ın aracının ön camı kırıldı.”

2 KİŞİ TUTUKLANDI!

Karşı taraftan 2 kişi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. V.T. ve Y.T. adlı 2 şahıs, silahla kasten adam yaralama, silahla tehdit, mala zarar verme ve hakaret suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Osman Nas ve Sinan Nas’ın avukatı Av. Sinem Can, olayla ilgili yaptığı açıklamada “Müvekkillere yönelik gerçekleştirilen saldırı sebebiyle müvekkiller ve ailesi büyük bir mağduriyet yaşamışlardır. Müvekkil Osman Nas halen daha İzan Hastanesi’nde tedavi görmektedir. Dosyada mevcut şüpheli beyanları, tanık anlatımları ve darp raporları sebebiyle mahkeme tarafından saldırıyı gerçekleştiren şahısların tutuklu olarak yargılanmalarına karar verilmiştir” ifadelerini kullandı. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com