09 Temmuz 2020 Perşembe

VİETNAM'DAKİ KOYUN KABULÜNE BODRUMLU TURİZMCİ KARAR VERDİ

BHM
06.01.2020 11:59
39 Okuma
VİETNAM'DAKİ KOYUN KABULÜNE BODRUMLU TURİZMCİ KARAR VERDİ
Merkezi Fransa olan ve Bodrum’un Türkiye’den tek üyesi olduğu Dünyanın En Güzel Koyları Birliği’ne, Vietnam’dan Lan Ha koyu birliğin 47. üyesi olarak kabul edildi.

Yaklaşık 1 yıldır üyelik görüşmelerini sürdüren Lan Ha koyu için son karar Birliğin Genel Sekreteri Bodrum’lu turizmci Galip Gür tarafından bizzat denetlenerek verildi.

Vietnam’a resmi olarak davet edilen Galip Gür, Lan Ha koyunun bağlı olduğu Hai Phong kentinde en üst düzey yetkililerle toplantılar yaparak üye adayı koy hakkında bilgiler aldı ve incelemelerde bulundu. Gür’ün Vietnam ziyareti yerel ve ulusal basında geniş yer aldı.

Lan Ha yakın komşusu Dünyaca ünlü Ha Long koyunun bir uzantısı konumunda. Bünyesinde yeşiliklerle kaplı 400’e yakın adacık, yüzlerce plaj, zengin deniz ürünleri ve bozulmamış bir doğa barındıran Lan Ha şimdiden popüler olmaya başlamış durumda.

Birliğin eski başkanı ve bu dönem genel sekreteri olan Galip Gür konuyla ilgili olarak “Lan Ha koyu üyelik sürecinin bu son aşamasında çok güzel hazırlanmış. Gördüklerim beni çok etkiledi. Turizm’de popüler olmaya başladıkları bu geçiş süresinde Birliğe üye olmanın önemini çok iyi kavramış durumdalar. Konuya en yetkili kişilerin son derece yakın ilgi göstermeleri beni çok memnun etti. Çevre korumacılığı konusunda son derece ilerleme kaydetmişler. Birliğimize üye olmayı gerçekten hak ettiklerini düşünerek olumlu rapor hazırlayıp yönetim kuruluna gönderdim. Üyelik görüşmeleri aşamalarında Bodrum olarak kendilerine yardımcı olmamız, tüm yetkilileri çok memnun etti” dedi.

Lan Ha koyunun üyelik sertifikası bir tören ile kendilerine takdim edilecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com