04 Ağustos 2020 Salı

VATAN PARTİLİLER HDP'NİN KAPATILMASI İÇİN EYLEM YAPTI

BHM
21.09.2019 11:32
34 Okuma
VATAN PARTİLİLER HDP'NİN KAPATILMASI İÇİN EYLEM YAPTI
Bodrum Vatan Parti'sinden yaklaşık 15 kişi, Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere destek açıklaması yaptılar.

Bodrum’daki Vatan Partililer, Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan annelere destek açıklaması yaptılar. 

HDP Diyarbakır il binası önünde eyleme başlayan annelere, Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasıyla destek verildi. 

“Anaların Yanında HDP/PKK’nın Karşısındayız” yazılı pankart ve Türk bayrakları ile Bodrum Belediye Meydanı’na gelen yaklaşık 15 partili, PKK ve HDP aleyhine çeşitli sloganlar atarak “HDP Kapatılsın” dedi. 

Basın açıklamasını Vatan Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı Sekreteri Nahide Tekinçay okudu: 

“23 Ağustos tarihinde HDPKK’dan evladını isteyen annenin zaferi ile başlayan eylem, evlatlarını PKK’dan isteyen ailelerin HDP'ye "Başlarım Sizin Kürdistan Davanıza” demesi ile bu hain örgüte büyük bir darbeye dönüşmüştür. Vatan Partisi öncü kadınları derhal Diyarbakır'a gitmiş, sonuna kadar evladını isteyen anaların yanında olacağını söylemiş ve nöbetine başlamıştır. Sayıları 40’ı bulan analara, ailelere ve öncü kadınımıza selam olsun. Eylem Kürt halkını emperyalizme başkaldırma noktasında ve Türkiye'nin m ayrışmaz vatandaşları olduklarını göstermiştir. Böylelikle 30 yılı aşkın süredir can alan hain örgüt PKK, anaların ayakları altında yok olacaktır. Bu ordumuzun, milletimizin ve anaların zaferidir.” 

“Pervin Buldan'ın 2 ay kadar önce meclis konuşmasını hatırlayalım. Pervin Buldan ittifak halinde oldukları partileri sayarak "o koltuklarda HDP ve PKK'ya gönül vermiş insanların oyları ile oturuyorsunuz" demiştir. Böylelikle esasen hem ittifak itirafı yapmış, hem de PKK ilişkisini ortaya sermiştir. HDP’nin kapatılması gerekliliği terör bağındandır. Bu asla kabul edilemez. Terör bağı HDP Milletvekili Leyla Güven'in açıklamalarında da net şekilde ortaya konmuştur. TBMM'simizde terör ile bağı olan bölücü partinin sözde siyasi hayatına devam etmesi, derhal durdurulmalı, HDP kapatılmalıdır. Çeşitli milletvekillerinin bu iddialara cevapları, bu durumu AKP yaratmadı mı? Bu çorabı başımıza AKP örmedi mi? şeklinde olmaktadır. Bu cevaplar şu anda yapılanların üstünü örtemez. Ülkemizde çözüm süreci bir kere denenmiştir. Tekrar denenemez. ABD'ye göbekten bağlı her türlü siyaset de anaların ayakları altında ezilecektir. Uyarıyoruz, çünkü bugün bölge halkı HDP'ye kepenk kapattırmıştır ve bu 2015 yılı itibari ile yurt içinde ve yurtdışında PKK ile verilen kararlı mücadelenin sonucudur.”

“34 ayrı yerde eş zamanlı başlayan orman yangınlarını kendi sayfalarında tarih belirterek, eylemlerimiz başlığı ile ilan eden ve üslenen PKK'ya karşı, yok olan ağaçlar, ölen canlılar için sessiz kalanlar yine evladını isteyen anaların feryadına da sessiz kalan, sözde aydın, gazeteci ve siyasetçileri de hatalarından dönmeye ve destek olmaya davet ediyoruz. Oy oranlarını arttırmak için HDPKK’nın yanına düşenleri bulundukları safı derhal terk etmeye, teröre karşı milletin yanında durmaya davet ediyoruz. Vatan Partisi olarak daha önce çözüm sürecinin karşısında nasıl durduk ise, aynı amaçla HDP ile ittifak halindeki partilerin de karşısında duracağız. Vatan Partisi Bodrum ilçe Başkanlığı olarak vatan ve millet düşmanı, asker ve polis katili, öğretmen katili, Ayazların, Nupeldaların katili, Erenlerin katili, kadın erkek, doğa, işçi katili HDPKK’yı analarımızın öfkesi ile bitireceğiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü için ben de ailelerin yanındayım diyen herkesi imza kampanyamıza davet ediyoruz. Buradan bir kez daha ilan ediyoruz. PKK'nın eleman devşirme merkezi olan HDP derhal kapatılsın.”

Basın açıklamasının ardından Bodrum Kapalı Pazaryeri’ne giden partililer, “Evlatları PKK tarafından kaçırılan ailelerin mücadelelerini destekliyorum. Türkiyemizin birliği ve bütünlüğü için ben de ailelerimizin yanındayım” başlığıyla imza topladı. 

Datça'da da Vatan Partisi İlçe Başkanlığı üyeleri, HDP'nin kapatılması isteğiyle imza kampanyası başlattı.

Vatan Partisi Datça İlçe Başkanlığı'na üye 16 kişilik grup, Diyarbakır'da kayıp çocukları için oturma eylemi yapan annelerin fotoğraflarını ellerinde taşıyarak parti binası önünde buluştu. "Terör sona ersin, annelerin gözyaşı dinsin" sloganı atan grup HDP'nin kapatılması için imza topladı. Vatan Partisi Muğla İl Sekreteri Doğan Özkan, Diyarbakır annelerinin direnişine gönülden destek verdiklerini söyledi. Vatan Partisi Genel Merkezi tarafından HDP'nin kapatılması talebi ile İçişleri Bakanlığı ve Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunulduğunu belirten Özkan, toplanan imzaların da partinin genel merkezine ulaştırılacağını ifade etti.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com