09 Temmuz 2020 Perşembe

UÇURTMA UÇURURKEN GÖZALTINA ALINDI

BHM
10.08.2018 09:19
794 Okuma
UÇURTMA UÇURURKEN GÖZALTINA ALINDI
Bodrum’da “İşimi istiyorum” eylemi yapan öğretmen Engin Karataş’ın eylemine uçurtma uçurarak destek vermek isteyen akademisyen Nuriye Gülmen ile Mehmet Dersulu gözaltına alındı. 
Gümbet Değirmenler Mevkiinde GBT sorgusu yapmak isteyen polis ekiplerine kimlik vermeyi reddeden Nuriye Gülmen ve Mehmet Dersulu gözaltına alındı. 
 
Kanun Hükmünde Kararname ( KHK) ile ihraç edildikten sonra “işimi geri istiyorum” talebiyle Yüksel Caddesi’nde eylem yapan öğretmen Semih Özakça ile birlikte 324 gün boyunca açlık grevini sürdüren akademisyen Nuriye Gülmen, gözaltına alınarak, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ iddiasıyla yargılandığı davada altı yıl üç ay hapis cezası almıştı.Mehmet Dersulu da Ankara'da  işimi geri istiyorum eylemlerine katılmış ve birçok kez darp edilerek gözaltına alınmıştı.
 
Geceyi gözaltında nezarette geçiren Gülmen ve Dersulu dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Adliyede ifadeleri alınan Gülmen ve Dersulu öğleden sonra serbest bırakıldı. 
 
NURİYE GÜLMEN DARBEDİLDİKLERİNİ AÇIKLADI
 
Gülmen, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında "Gözaltından çıktık. Hastaneye gidiyoruz.Bacağımı hareket ettiremiyorum.Bu haldeyken adliyede yerde sürüklediler. Mehmet’in kafası da dahil olmak üzere her yerine tekme attılar. İşkenceyle de irademizi teslim alamadılar. İşte bu yüzden ve mutlaka biz kazanacağız" dedi. 
 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com