04 Aralık 2023 Pazartesi

Turistler akan suyu foseptik suyu sanıp denize girmedi

BHM
28.09.2023 14:32
Turistler akan suyu foseptik suyu sanıp denize girmedi
Bodrum’un Yahşi mahallesinde dün patlayan borudan akan içme suyu gölet oluşturduktan sonra otellerin arasından geçip plajdan denize aktı.

Haberin Videosu

Bodrum’un Yahşi Mahallesi dün öğle saatlerinde içme suyu ana isale hattında yaşanan patlamanın ardından cadde olduğu gibi göle dönerken bazı işyerlerini de su basmıştı. Olayın ardından MUSKİ ekipleri bölgeye giderek suyu tahliye etti. 

Bodrum’da DSİ tarafından yapılan MUSKİ sorumluluğundaki içme suyu ana isale hatlarında neredeyse her gün farklı bir bölgede patlama yaşanıyor. En son Yahşi Şehit Polis Ercan Yangöz Caddesi üzerinde yaşanan patlamayla birlikte birlikte yolda oluşan dev çukurdan akan sular caddeyi kapladı. Civardaki işletmelerde su baskınları yaşandı. 

Muski ekipleri suyu tahliye etmek üzere çalışma başlattı. Akan temiz suyun bir kısmının ise otellerin arasından geçip Yahşi plajından denize aktığı görüldü. 

Bazı turistlerin ise akan suyu foseptik suyu sanıp denize girmek istemedikleri, plajdan uzaklaştıkları iddia edildi. 

"PİS SU BORUSU PATLAYAMAZ ÇÜNKÜ KANALİZASYON YOK!"

Ardı arkası kesilmeyen patlamalara karşı tepki gösteren vatandaşlardan biri olayla ilgili yorumunda, “Turistlerin çoğu pis su hattı patladı diye denizden kaçıştılar. Pis su borusu patlayamaz çünkü kanalizasyon yok dedik daha da bir şaştılar! Temiz su da olsa bu patlamalar, Bodrum'un birincil sorunudur” dedi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com