08 Temmuz 2020 Çarşamba

TURGUTREİS SAHİL GÜVENLİK LİMANINA KARŞI İMZA KAMPANYASI

BHM
15.11.2019 19:32
108 Okuma
TURGUTREİS SAHİL GÜVENLİK LİMANINA KARŞI İMZA KAMPANYASI
Bodrum’da faaliyet gösteren TURK-DAY, ENGENÇDER, BOYENDER, TUR-DER, Bodrum Adanalılar Derneği ve bazı STK'ların katılımıyla oluşturulan “Günbatımı’nda Turizm Batmasın "Platformu, Turgutreis sahiline Sahil Güvenlik Limanı yapılmasına karşı imza toplamaya başladı.

Turgutreis'e Sahil Güvenlik Limanı yapılmasına değil, proje için seçilen yere karşı olduklarını söyleyen platform üyeleri, 60 bin imza hedeflediklerini duyurmalarının ardından imza toplamaya başladılar. 

Platform üyelerinin imza kampanyasını ilk olarak, proje ile birlikte bölgede istimlak yapılacağı dedikodusunun halk arasında hızla yayılarak tedirginik yarattığı Turgutreis bölgesinde sürdürecekleri öğrenildi. 

İmza kampanyasına destek veren Turgutreis Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Alaaddin Gökşen, limanı balıkçılık açısından değerlendirerek şunları söyledi:

“Bizi çok engelleyecek. Gümüşlük tarafına geçemeyeceğiz, önümüzü kesecekler. Çatalada’nın arkasından dönmüş olacağız. Bize çok zarar verecek. Balık yuvaları var. Balık yuvalarını öldürecek. Burası Sahil Güvenlik’e uygun bir yer değil. Hem halkımızın kullandığı bir plaj ve deniz, turizm. Yapılırsa Turgutreis’e Allah yardım etsin derim.”

60 bin imza hedefiyle yola çıkan platform üyeleri, imza toplamaya devam ediyor. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com