11 Ağustos 2020 Salı

TİYATRO BODRUM'DAN 8 MART HEDİYESİ

BHM
07.03.2019 19:24
277 Okuma
TİYATRO BODRUM'DAN 8 MART HEDİYESİ
Her yıl yüzlerce insanı tiyatroyla buluşturan Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği / Tiyatro Bodrum Oyuncuları, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sezona merhaba diyecekler ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm kadınlara en anlamlı hediyelerini sahne performanslarıyla sunacaklar. Sevilay Saral’ın yazdığı, iki perdelik “Otobüs” oyunuyla, 08 Mart ve 09 Mart 2019 tarihlerinde izleyici karşısında olacaklar.

2002 yılında Turgutreis Belediye Başkanlığı’nın destekleriyle kurulan Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği/Tiyatro Bodrum adlı grup, geçen yıl, tarihinde ilk defa 21 kişilik, en kalabalık oyuncu kadrosuyla izleyici karşısına çıkmışlardı.

Tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü şimdiden kutlayan, oyunun yönetmenliğini yapan, Sayın Erdal Kadeifci çalışmaları hakkında şu ifadeleri kullandı; “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde, Turgutreis’li kadınlara özel bir hediye, özel bir sürpriz hazırladık. Turgutreis’li kadınlardan oluşan amatör tiyatro grubumuzun sahneleyeceği “Otobüs” oyunu, namusun ne demek olduğuna, bu kavramın hayatlarımızdaki işleyişine kadın gözüyle bakmayı; bir değil birçok namus, baskı ve şiddet hikayesiyle bu sorulara, seyirci ile birlikte farkındalıkla bakmayı hedefliyor.
 
Ayrıca; Tiyatro için çalışmak, yarınlar için çalışmak demek. Hayatlarında bir kez bile tiyatroya gitmemiş, oyun izlememiş, bir kişiye ulaşana kadar tiyatromuzu götürmeye, yaşatmaya çalışıyoruz. Toplumun her kesimini tiyatroyla buluşturarak, gelecek nesillere katkı sağlayabildiğimiz için çok mutluyuz. Başarımızı, grubumuzun değişmez üç kuralı olan “ önce saygı, disiplin ve aile kavramı”na borçluyuz. Bu sahneden geçen tüm oyuncularımıza emekleri için, sahneye koyacağımız “Otobüs” oyununun yazarı, Sayın Sevilay Saral’a bilgisi ve izni için ve Bodrum Belediye Başkanlığı, Turgutreis D-Marin, Şevket Sabancı Kültür Merkezi, Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’ne de sanata vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.
 
"Otobüs" oyunu 08 Mart ve 09 Mart 2019 tarihinde, Turgutreis Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi, Konferans Salonu’da, akşam 20.00’da halka açık ve ücretsiz olarak sahnelenecek olup,
Oyun 13+ yaş grubuna uygun olduğundan, izlemeye gelen vatandaşların buna önemle hassasiyet göstermesi rica edilmektedir.
 
“Otobüs” Künye;
 
Yazan: Sevilay Saral; Yönetmen: Erdal Kadeifci
 
Oyuncular:
 
Özgül Birim, Naciye Uğurlu, Hatice Somuncu, Birsel Tuncer, Aliya Candemir, Yasemin Durmaz, Nur Uskan, Damiana Bündgens, Halime Üvez, Nahide Birol, Recep Karaçalı.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com