27 Mayıs 2020 Çarşamba

TANITIM YENİ YILDA DA HIZ KESMEYECEK

BHM
22.12.2017 09:29
1879 Okuma
TANITIM YENİ YILDA DA HIZ KESMEYECEK
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, önümüzdeki yılda tanıtım faaliyetlerine devam edeceklerini belirtip, yaklaşık 30 turizm fuarına katılacaklarını söyledi.

Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt, yönetim kurulu üyeleri ve otel yöneticileri ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u makamında ziyaret etti. Toplantıda Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ da hazır bulundu. 2017 yılı turizm sezonunun değerlendirildiği ziyarette, 2018 yılında Bodrum'un tanıtımı ve pazarlamasıyla ilgili fikir alışverişinde de bulunuldu. 2018 yılı turizm sezonu öncesinde ilçeyi tanıtmak için katılması planlanan uluslararası turizm fuarları masaya yatırıldı. BODER Başkanı Halil Özyurt "Bodrumlu turizmciler olarak yerel yönetim ile birlikte sürekli koordinasyon içerisinde olduk. Sivil toplum kuruluşları ile ilişkilerimizi sıcak tuttuk ve el birliği güç birliği ile hareket ettik. Hiçbir krizi bahane etmeden Bodrum'un tanıtımını ulusal ve uluslararası fuarlarda en iyi şekilde yaptık. Bu da yaşanan krizlerde zararı en az boyutta atlatmamıza yarar sağladı. Bundan sonra belediyemiz ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) öncülüğünde ilçemizi tanıtma çalışmalarına ara vermeden sürdüreceğiz" dedi.

 

"BİRLİKTE TURİZM İÇİN UYUM İÇİNDE HAREKET EDİYORUZ"

Bodrum'un lokomotifinin turizm sektörü olduğunu belirten Kocadon ise bu nedenle ağırlığı turizm tanıtım çalışmalarını vermeye devam ettiklerini söyledi. Bodrum Otelciler Derneği'nin bu çalışmalara büyük destekleri olduğuna dikkati çeken Başkan Kocadon, "Bodrum'daki turizm sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetim ile tam bir uyum içinde çalışıyoruz. Bunun sonucunda da Bodrum turizmi açısından önemli kazanımlar elde ediyoruz. Her şeyden fedakarlık yapılabilir ancak tanıtımdan asla vazgeçmeyiz. Gerek fuarlara olan katılımlarımız gerekse de turizmin duayenlerini, turizm operatörlerini, seyahat acentası yetkililerini, medya mensuplarını ya da bloggerları Bodrum'da misafir ederek bu çalışmalarımızı birebir sürdürmekteyiz. Dünyaca ünlü tur operatörü ve havayolu firmalarıyla yaptığımız görüşmeler sonucu İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden ve son zamanlarda Arap ülkelerinden direkt uçuşların başlatılması için adım attık. Bir dünya markası olan Bodrum'da turizm potansiyelini 12 aya yaymak amacıyla attığımız bu adımların meyvesini almaya başladık. Çok daha fazlasını almaya devam edeceğimize inanıyorum. Bodrumlu turizmciler yerel yönetim ile birlikte Bodrum' un tanıtımını tek bir elden yaparak örnek bir davranış sergiliyorlar. Birlikten kuvvet doğar. Yeter ki, siz değerli turizm gönüllülerimizle el ele kol kola verelim" dedi.

 

Kocadon bu yıl içerisinde 30 kadar turizm fuarına katılacaklarını da kaydetti.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com