27 Mayıs 2020 Çarşamba

START-İN START ALIYOR

BHM
28.03.2018 11:41
469 Okuma
START-İN START ALIYOR
Bodrum’da, dünyanın ilgisini daha da artırmak ve ekonomik dinamikleri canlı tutmak amacıyla sorunlarında çözümleri için 20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan 'Start-in Bodrum' projesi düzenleneceği bildirildi. Proje kapsamında Türkiye'nin çeşitli illerinden gelecek öğrencilerin, Bodrum'un kronikleşen sorunlarına çalıştayda çözüm arayacakları belirtildi.

Bodrum'un ekonomisine ve gelişimine yön vermek, gerek yerli-yabancı turistlerin gerek ise girişimci ve yatırımcıların ilgisini Bodrum'a çekmek ve genç, sürdürülebilir bir eko-sistem kurmak adına hazırlanan 'Start-in Bodrum' projesi tanıtımı için Trafo Bodrum'da basın toplantısı yapıldı. Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Start-in Bodrum Proje Sorumluları Sibel Tunalı ile Gert Kroon, Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt ve BODER Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Faruk Dengiz ile Kerem Özyurt katıldı. Proje hakkında bilgi veren Proje Sorumlusu Sibel Tunalı, Bodrum'da 20- 22 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek 'Start in Bodrum' projesi  kapsamında Bodrum Herodot Kültür Merkezi'nde çalıştay düzenleneceğini söyledi. Türkiye'deki çeşitli üniversitelerinden 100 öğrencinin çalıştaya katılıp, Bodrum'un kanayan yarası turizm, ulaşım ve geri dönüşüm sorununu tartışacak, çözüm önerileri ve projeler üreteceği belirtien Tunalı, şöyle dedi:

 

"Start-in Bodrum, Bodrum'un ekonomisini canlandırmak, Bodrum'a girişimcileri, yatırımcıları ve öğrencileri davet etmek için düzenlenen bir etkinlik. Öğrencilere Bodrum'un daha iyi ilerlemesi için, Bodrum'a daha güzel fikirlerin gelebilmesi için 3 sorun verilecek. Bunlar turizm, ulaşım ve geri dönüşüm. Çalıştaya katılan öğrenciler gruplar halinde bu sorunlar üzerinde çalışacak ve daha sonra hazırladıkları çalışmaları paylaşacaklar.  En iyi 3 güzel proje ödüllendirilecek. Etkinliğin tamamlanmasının ardından da Türkiye'nin her yanından gelen öğrencilerin Bodrum'da kalabilmelerini sağlamak için bir kariyer günü düzenliyoruz. Bodrum'un yatırımcılarını, öğrenciler ile tanıştıracağız. Bu etkinlikleri senede iki kere yapmayı planlıyoruz. Bodrum'a yeni yatırımcılar, girişimciler ve öğrenciler gelsin istiyoruz."

 

"START-İN BODRUM PROJESİ, BODRUM'UN KENDİLİĞİNDEN OLUŞMUŞ REKLAMIDIR"

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, çalıştayın amacının, ileride büyük bir problem olabilecek Bodrum'un sıkıntılarının şimdiden genç beyinler tarafından nasıl bir proje ile çözülüp güzelleştirilebileceğini ya da bunların önüne nasıl geçilebileceğini görmek olduğunu belirterek, "Bodrum'un artık 12 ay boyunca yaşayan bir şehir olduğunu da belirtmek istiyorum. Özellikle çalıştaylar, konferanslar ve sanatçı arkadaşlarımızın yapmış olduğu çeşitli etkinlikler ile Bodrum artık Türkiye'nin gündemine iyice oturmuş bir bölge olmuştur. Yaptığımız çoğu çalışma, öğrenci arkadaşlarımızın Bodrum'a olan merakını ve sevgisini bir defa daha gösteriyor. Ekibim ile beraber bu güzel projelerin arkasında olmaya her zaman devam edeceğiz" dedi.

 

Çözüm odaklı adımlar atarak Bodrum'un gelişimine destek olmak amacıyla bir araya gelecek olan öğrenciler, seçtikleri konu ve yaratıcı fikirleriyle oluşturacakları Bodrum projelerini, Bodrum Belediye Başkanı ile yerli ve yabancı yatırımcılardan oluşacak jüri üyelerine sunacaklar. En çok oyu alan, ilk üçe giren projeyi hazırlayan üniversite öğrencilerine de çeşitli ödüller verilecek.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com