21 Haziran 2024 Cuma

SON DAKİKA! Ömer Faruk Dengiz CHP'den istifa etti!

BHM
27.02.2024 17:26
SON DAKİKA! Ömer Faruk Dengiz CHP'den istifa etti!
CHP üyesi ve Bodrum Otelcileri Derneği (BODER) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Ahmet Aras'ın danışmanı Levent Arkan’ın ortaya çıkan skandal ses kayıtlarında Bodrum’daki CHP üyelerine “D..l.y..ak sürüsü” diye hakaret etmesi üzerine parti yönetiminin buna sessiz kalmasını kabullenemeyeceğini ifade ederek partisinden istifa etti.

İstifa söylentileri üzerine Bodrum Haber Merkezi olarak kendisine ulaşıp bilgi aldığımız BODER Başkanı ve CHP üyesi Ömer Faruk Dengiz Dengiz; son günlerde basına yansıyan skandal ses kayıtlarında Ahmet Aras'ın danışmanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) reklam koordinatörü Levent Arkan’ın, Bodrum'da 10.000’i aşkın Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyesine “D..l.y..ak sürüsü” diyerek hakaret etmesi üzerine parti yönetiminin sessiz kalmasının, bu söylemi kabul ettiği anlamına geldiğini ve bunun asla kabul edilemez olduğunu belirtti. 

Dengiz ayrıca; parti aday adayları yerine adaylık başvurusu yapmamış isimlerin atanması, meclis üyeliğine aday olanlar yerine Bodrum ile ilgilisi olmayan ithal adayların atanması ve tüm bunlar olurken parti üst yönetiminin hiçbir şey olmamış gibi davranmasının olağan karşılaması üzerine bu kararı aldığını açıkladı.

Ömer Faruk Dengiz, istifa nedenlerinden birinin de, Aras’ın danışmanının hadsizce Bodrum Belediyesi çalışanlarını işten çıkarmaya varan söylemlerine karşı tepkisini ortaya koymak, belediye çalışanlarının onurunu korumak olduğunu ifade etti. 

Bodrum Belediyesi’nde çalışan 3000 kişiye hakaretler yağdıran Ahmet Aras’ın Danışmanı Levent Arkan, “Belediyenin 3000 kişilik kadrosu içinde hakikaten hiç çalışmayan insan sayısı hiç de az değil, teyyareden atamalar cenneti, teyyareden rütbeler cenneti. Lan bunların çoğu var ya özel sektörde, özel şirkette temizlikçi olamaz. Başkan’a söyledim, önce Büyükşehir’i alacağız sonra Bodrum’u çok düzgün insanlarla donatacağız” demişti.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com