27 Mayıs 2020 Çarşamba

SARAY FERMAN BUYURDU: İBB'DE SEÇİM TEKRARLANACAK!

BHM
07.05.2019 10:35
360 Okuma
SARAY FERMAN BUYURDU: İBB'DE SEÇİM TEKRARLANACAK!
YSK, AKP'nin itirazı üzerine İstanbul’daki Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin yenilenmesine, 4'e karşı 7 ile yani oy çokluğuyla karar verdi. AKP’nin Büyükçekmece ve MHP’nin Maltepe’de itirazı ise oy birliğiyle reddedildi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AKP'nin İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi için yaptığı olağanüstü itiraz başvurusunu kabul edilerek, seçimin iptali ve yenilenmesine karar verdi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran'da tekrarlanması kararlaştırıldı.

YSK'nın bu kararı sonrası CHP ve Ak Parti MYK'ları olağanüstü olarak toplanırken, sosyal medyada seçimlerin tekrarıyla ilgili yüzbinlerce paylaşım yapıldı. İptal kararı sonrası çok sayıda ünlünün Ekrem İmamoğlu'na destek mesajları özellikle dikkat çekti. Twitter'da #herşeyçokgüzelolacak ekiketi ile paylaşılan destek mesajları arasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın mesajı da vardı.
 
Mazbatası bugün iptal edilen Ekrem İmamoğlu da, YSK'nın seçimlerin tekrarlanması kararına ilişkin Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nde binlerce vatandaşa açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, "İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir" dedi.
 
“YSK BOYUN EĞDİ, KINIYORUM”
 
“YSK buna boyun eğdi. YSK’yı kınıyorum” diyen İmamoğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Şimdi YSK karar açıklıyor. Sandık kurullarına yapılan olağanüstü itirazlara göre seçimi iptal etmiş. Aynı kurullarla referandumu yaptım Cumhurbaşkanı seçtin O zaman anayasa da Cumhurbaşkanı da şaibelidir  Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız İstanbul seçiminin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum  Bu millet bizi seçimiştir” diye konuştu.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com