22 Eylül 2020 Salı

PAZARYERLERİNDE TEDBİRLER ARTIRILDI

BHM
28.03.2020 11:17
PAZARYERLERİNDE TEDBİRLER ARTIRILDI
Bodrum pazaryerlerinde eleştiri konusu olan çoğunluğu açıkta satılan meyve- sebze tezgahlarında denetimin artmasıyla poşetleme oranı da arttı.

Yaş sebze ve meyvelerin toptan ve perakende satışına yönelik alınan tedbirlerin uygulanması konusunda Ticaret Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği talimatta market, manav ve pazar yerlerinde ambalajsız şekilde satılan yaş sebze ve meyveler tüketicilerce seçilmeden, satıcılarca gerekli hijyen koşullarına dikkat edilerek satışa sunulması kararlaştırıldı. 

Buna rağmen Bodrum pazaryerlerinde çoğu esnafın ürünleri açıkta sattığı, ayrıca koronavirüs uyarılarına rağmen sebze ve meyvelerin tüketiciler tarafından elle seçildiği görüldü. 

İhmalin Bodrum yerel basınına yansımasının ardından Bodrum Belediyesi ekipleri sorunla ilgili olarak denetimlerini sıkılaştırdı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da tedbirleri dün bizzat yerinde inceledi. 

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Aras: "Koronavirüs önlemleri kapsamında riskleri en aza indirmek ve halk sağlığını korumak için yoğun şekilde çalışıyoruz. Bugün Bodrum merkez pazarında tezgah açan esnafımızın aldığı tedbirleri yerinde inceledim. Denetim altına aldığımız mahalle pazarlarında tüm ürünler poşetlenerek satışa sunuluyor. Semt pazarlarımız kurulmadan önce bölgeyi solüsyonlu ilaçlarla dezenfekte eden ekiplerimiz, Pazar süresince de esnafa ve vatandaşa koruyucu maske, eldiven takmaları ve ellerini sık sık dezenfekte etmeleri uyarısında bulunuyor. Zabıta ekiplerimizin yanı sıra kurduğumuz 32 kişilik denetim ekibi de Pazar yerlerinde dolaşarak malzeme tedariki için destek oluyor ve sık sık uyarılarda bulunuyor. Kurallara uyan tüm esnaf ve vatandaşımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyorum." ifadelerine yer verdi.

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com