10 Temmuz 2020 Cuma

PATİLİ CANLAR İÇİN ÖZEL KLİNİKLER DE SEFERBER OLDU

BHM
23.02.2020 22:56
34 Okuma
PATİLİ CANLAR İÇİN ÖZEL KLİNİKLER DE SEFERBER OLDU
Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı bakımevlerinde sahipsiz hayvanlara sürekli olarak yapılan kimliklendirme çalışmaları 1 Mart-1 Haziran günleri arasında özel kliniklerde sahipsiz hayvanlara ücretsiz uygulanacak. Projeye destek veren 20 veteriner kliniği aynı tarih aralığında, kendi belirledikleri sayıda kedi ve köpek kısırlaştırılması yapacak.

Kent Konseyi ile ortak yürütülen proje kapsamında Bodrum'daki 20 veteriner kliniğinde ücretsiz kimliklendirme ve kısırlaştırma işlemleri uygulanacak. 

1 Mart 2020'de başlayacak olan uygulama, Bodrum Belediyesi ve  Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Ortak Projesi olarak hayata geçiriliyor. Kimliklendirme ve Kısırlaştırma Projesi, Bodrum'da bulunan ve Muğla Veteriner Hekimleri Odası'na üye 20 veteriner kliniğinin desteği ile gerçekleştirilecek.

Projeye destek veren 20 veteriner kliniği aynı tarih aralığında, kendi belirledikleri sayıda kedi ve köpek kısırlaştırılması yapacak. Kısırlaştırma ameliyatlarında kullanılacak olan ameliyat sarf malzemesi, anestezi ve antibiyotik gibi malzemeler yine  kimliklendirme çiplerinin olduğu gibi Bodrum Belediyesi tarafından temin edilecek.

Türkiye'ye örnek olacak olan Kimliklendirme ve Kısırlaştırma Projesi kapsamında, özel kliniklerde sahipsiz kedi köpekler için kısırlaştırma randevusu, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu tarafından organize edilecek. Randevu ve bilgi almak isteyenler, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Facebook ve Instagram sosyal medya hesaplarına mesaj ve hayvankorumabodrum@gmail.com adresine mail gönderebilirler. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com