05 Nisan 2020 Pazar

Nietzsche, Yaratıcılık ve Özgür Ruh

BHM
22.11.2017 15:56
1073 Okuma
Nietzsche, Yaratıcılık ve Özgür Ruh
Prof. Dr. Örsan K. Öymen bu konuşmasında, 19. Yüzyıl'da yaşamış olan Alman filozof Friedrich Nietzsche'nin düşüncelerinin temelinde olan özgür ruh kavramını ve yaratıcı insan anlayışını ele alacaktır. Bu çerçevede Nietzsche'nin, tektanrıcı dinlere ve metafizik kuramlara yönelik, iman ve akıl temelli evrenselci ahlak anlayışlarına yönelik eleştirileri ve bunların özgür ruh kavramıyla ve yaratıcı insan anlayışıyla ilişkisi ortaya konacaktır.

ARThill Felsefe Günü

25/11/2017 Cumartesi Saat 15:00

Alazeytin / Bodrum

Etkinlik ücretsizdir, yerimiz kısıtlıdır

Lütfen rezervasyon yapınız : 05322087781

 

Nietzsche, Yaratıcılık ve Özgür Ruh

Prof. Dr. Örsan K. Öymen bu konuşmasında, 19. Yüzyıl'da yaşamış olan Alman filozof Friedrich Nietzsche'nin düşüncelerinin temelinde olan özgür ruh kavramını ve yaratıcı insan anlayışını ele alacaktır. Bu çerçevede Nietzsche'nin, tektanrıcı dinlere ve metafizik kuramlara yönelik, iman ve akıl temelli evrenselci ahlak anlayışlarına yönelik eleştirileri ve bunların özgür ruh kavramıyla ve yaratıcı insan anlayışıyla ilişkisi ortaya konacaktır.

Prof. Dr. Örsan K. Öymen

Prof. Dr. Örsan K. Öymen 1965 doğumludur. Lisans (1987) ve Doktora (1999) derecelerini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümü'nden, Yüksek Lisans (1990) derecesini New York Üniversitesi (NYU) Felsefe Bölümü'nden almıştır. Say Yayınları'ndan çıkan "Hume" adlı bir kitabı ve alanında yayınlanmış birçok ulusal ve uluslararası akademik makalesi bulunmaktadır. Felsefe’deki uzmanlık alanları Epistemoloji, Etik ve Siyaset Felsefesi’dir. 2000 yılından beri üniversitede Felsefe alanında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Halen, Feyziye Mektepleri Vakfı'na bağlı Işık Üniversitesi’nde İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü Başkanı’dır. Felsefe Sanat Bilim Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı, "Assos'ta Felsefe" adlı oluşumun kurucusu ve direktörüdür. Felsefe alanındaki çalışmalarının dışında, 1990-2000 yılları arasında iç politika ve dış politika alanında Milliyet Gazetesi'nde gazetecilik, 2003-2008 yılları arasında CHP'de Parti Meclisi Üyeliği yapmıştır. Milliyet, Cumhuriyet, Radikal, T24, Aydınlık ve Oda TV’de bugüne kadar 300’ü aşkın köşe yazısı yayınlanmıştır.

 

Prof. Dr. Örsan K. Öymen

 

ARThill

Bodrum / Alazeytin Kızılağaç Yalı Mahallesi "Tanrıçalar Geçidi"

Katkılarından dolayı Sayın Zeynep Onbaşıoğlu ve Sayın İra Özkesen İtaltur-İzmir teşekkür ederiz.

 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com