21 Haziran 2024 Cuma

Muğla Turizm Platformu kuruluyor

BHM
08.05.2024 13:29
Muğla Turizm Platformu kuruluyor
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras Başkanlığında ‘Muğla Turizm Planlama ve Strateji Geliştirme Platformu’ kurulması amacıyla ilk toplantı Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde sektör temsilcilerinin katılımı ile yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Platform Başkanlığını, Bodrum eski Kaymakamı ve emekli Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı’nın Platform Koordinatörlüğünü yapacağı ‘Muğla Turizm Planlama ve Strateji Geliştirme Platformu’ Muğla’nın sadece deniz, kum ve güneşini değil, Muğla’nın tüm değerlerini aynı çatı altında bir araya getirerek sorunları ve çözüm önerilerini ilgili kurumlar ile çözüme kavuşturacak. 
 
Muğla’nın kaybedecek zamanının bulunmadığını açıklayan Platform Başkanı Muğla Büyükşehir Belediyle başkanı Ahmet Aras, “Bizler göreve geldikten itibaren çalışmalara başlamıştık. Bu çalışmalar çerçevesinde Muğla’da bir ‘Turizm Platformu’ kurmayı planladık. Sektör temsilcilerinden, oda temsilcilerinden, turizm profesyonellerinden, aynı zamanda sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarından teşekkül edecek bir platform. Üniversitemiz ve akademik çevreler de olacak platformumuzda. Bir danışma kurulu olarak da görev yapacak. Aynı zamanda tespit edilen bütün hususlar eğer yerel yönetimleri ilgilendiriyorsa yerel yönetimler, eğer merkezi hükümeti ilgilendiriyorsa merkezi hükümeti, ilgili bütün inisiyatifi harekete geçirecek şekilde görev yapacak bir platform olacak. Platformun koordinatörlüğünü Bodrum eski Kaymakamı ve emekli Vali Yardımcımız Cumhur Güven Taşbaşı yürütecek. Ben de platformun doğal olarak başkanlığını yapacağım. Bu platforma ve Muğla turizmine katkı yapacak bütün paydaşları aramızda görmek istiyoruz. Kaybedecek zamanımız yok bir an önce çalışmaya başlamamız lazım. Bunun için çok yakın zamanda platformumuzu oluşturup paydaşlarımızı belirleyeceğiz ve harekete geçeceğiz” dedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com