09 Temmuz 2020 Perşembe

MANDALİN LOKUMUNUN ŞEKERSİZİ DE YAPILDI

BHM
17.01.2017 00:32
821 Okuma
MANDALİN LOKUMUNUN ŞEKERSİZİ DE YAPILDI
Şekersiz Mandalin Lokumu imal eden Bodrum Yadigarı’nın sahibi Erman Aras, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret etti.

Yeni üretmiş oldukları Bodrum Mandalin Lokumunu tanıtmak için Başkan Kocadon’u makamında ziyaret eden Aras, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a mandalinanın en iyi şekilde tanıtılması için gerçekleştirilen çalışmalarda ön saflarda bulunmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, teşekkür etti.

 

Bodrum Mandalin Lokumunu anlatan Aras, “Mandalinadan üretmiş olduğumuz yeni ürünümüz olan lokum, şeker ilavesiz olarak tamamen katkısız bir ürün. Bu ürünümüzü öncelikle sizin beğeninize sunmak istedik.” dedi.

 

Başkan Kocadon, aile yadigârı mandalinanın Türkiye’de tanıtılması ve unutulmaması için gerçekleştirilen çalışmalarda ellerinden geldiğince destek olacaklarını ifade ederek, “Bodrum’da bir dönem, önemli bir geçim kaynağı olan mandalina, bizim ailemiz de dâhil birçok ailenin geçim kaynağıydı. Bu sebeple bu meyvenin Bodrumluların kalbinde özel bir yeri vardır. Mandalinadan ürettiğiniz reçel, marmelat, lokum ise mandalinanın sadece bir meyve değil daha kapsamlı bir besin kaynağı olduğunu gösteriyor. Bu sebeple de Bodrum mandalinasının tüm Türkiye’de tanıtılması için bundan sonraki dönemde de elimden geldiğince desteklerimi sürdüreceğim. Sizleri de göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifMandalina lokumunun tadına bakan Başkan Kocadon, ürünle ilgili de beğenisini ifade ederek teşekkür etti.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com