26 Şubat 2020 Çarşamba

İSTANBUL BOĞAZI'NDA THE BODRUM CUP KORTEJİ

BHM
14.10.2018 12:11
455 Okuma
İSTANBUL BOĞAZI'NDA THE BODRUM CUP KORTEJİ
Bu yıl 30'uncusu gerçekleştirilecek The Bodrum Cup, İstanbul Boğazı'nda yapılan kortej geçişiyle başladı. Organizasyon 22 Ekim'de 30'uncu yıl kampanasının çalmasıyla Bodrum'da start alacak.
The Bodrum Cup, başladığı yıllarda “Ahşap Tekneler Yarışı” olarak da anılıyordu. Artık 30 yılı geride bırakan geleneksel etkinlik bu yıl başlangıç noktası olarak İstanbul’u seçti. 
 
Toplanma yerleri olan Setur Kalamış Marina’dan çıktıktan sonra motor seyri ile kortej geçişi yapacakları İstanbul Boğazı’na gelen tekneler, Beykoz-Paşabahçe önlerine kadar tırmandıktan sonra saat 16.30 sıralarında yelken basarak dönüş rotasına girdi.
 
 
Etkinliğe katılan Mega 25 yat Kalamış'tan başlayan kortejde yer aldı. Yatlar, Fatih Sultan Mehmet ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nü geçmesinin ardından tekrardan Fenerbahçe Kalamış Marina'ya geri döndü. 
 
Bugün saat 16.00’da yapılacak kaptanlar toplantısının ardından filo 15 Ekim Pazartesi günü Kalamış-Kınalıada-Kalamış rotasında yarışacak, 16 Ekim’de de Marmara’ya açılacak.
 
Öte yandan The Bodrum Cup bu yıl iki farklı etapta koşulacak. Organizasyonun ilk etabı olan İstanbul Challenge 15 Ekim'de Kalamış'tan başlayıp 21 Ekim'de Yalıkavak'ta sona erecek. Yaklaşık 200 yatın yer alacağı ikinci etap ise 23 Ekim'de Yalıkavak Marina'dan başlayıp, 27 Ekim'de Bodrum Kissebükü Koyu'nda son bulacak.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com