13 Ağustos 2020 Perşembe

İLK KAR DÜŞTÜ, MUĞLALILAR YILANLI DAĞI'NA AKIN ETTİ

BHM
06.01.2019 12:11
518 Okuma
İLK KAR DÜŞTÜ, MUĞLALILAR YILANLI DAĞI'NA AKIN ETTİ
Muğla Menteşe'de 2019 yılının ilk kar yağışı sonrası Muğlalılar akın akın Yılanlı Dağı'na çıktı.
Muğla'nın merkez Menteşe ilçesinde Yılanlı Dağı'na 2019 yılının ilk kar yağışı sonrası vatandaşlar araçları ile akın etti. Mangalını, semaverini kapan vatandaşlar hem sucuk ekmek yapıp semaverde çayını demlemek, hem de güzel vakit geçirmek için zaman kaybetmeden hareket etti. 
 
Öğle saatlerinde başlayan kar yağışı Yılanlı Dağı'nı beyaza bürürken, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar sonrası mangalını, semaverini kapan vatandaşlar araçları ile hareket etti. Yılanlı Dağı merkezinde mangallarını ve semaverlerini yakan vatandaşlar bir yandan kar topu oynadı, bir yandan da mangalda sucuk ekmek ve semaverde çayını demledi. Çocuklar ve büyükler karın tadını doyasıya çıkardı. 
 
Kar yağışı nedeniyle Yılanlı Dağı sonrası kayganlaşan zemin nedeniyle Muğla İl Jandarma Komutanlığı Menteşe İlçe Jandarma Trafik ekipleri kış aylarında kar lastiği zorunluluğu getirilen yolda kar lastiği olmayan araçları uyardı.
 
Muğla'da Kavaklıdere, Menteşe ve Seydikemer ilçelerinde başlayan kar yağışı sonrası Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri de teyakkuza geçti. Büyükşehir Belediyesine ait greyder, kazıcı yükleyici ve kamyonlar bölgede kapanan yolları açtı. Kar yağışının yaşandığı bölgelerde ulaşımda sıkıntı yaşanmadığı ve tüm yolların açık olduğu belirtildi.
 
Kar yağışının Pazar, Pazartesi ve Salı günleri de etkili olacağı açıklandı.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com