03 Ağustos 2020 Pazartesi

FELDSPAT MADENİNDE GÖÇÜK: 3 ÖLÜ, 1 YARALI

BHM
19.02.2019 10:55
257 Okuma
FELDSPAT MADENİNDE GÖÇÜK: 3 ÖLÜ, 1 YARALI
Milas'ın Sarıkaya Mahallesi Yumrutaş mevkisinde, feldspat madeni çıkarılan ocakta sabah saatlerinde göçük meydana geldi. Kayaların altında kalan 3 işçinin cansız bedenine ulaşılırken, yaralı kurtarılan kamyon şoförünün hayati tehlikeyi atlattığı ve taburcu edildiği öğrenildi.
Sarıkaya Mahallesi ile Labranda Antik Kenti arasındaki bölgede yer alan Yumrutaş mevkisindeki feldspat madeninde, bugün saat 10.30 sıralarında göçük oldu. 4 işçi, göçük altında kaldı. Maden ocağındaki çalışanların Muğla 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarıyla, olay yerine sağlık, itfaiye, jandarma, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Yaralı olarak kurtarılan işçilerden biri hastaneye kaldırıldı. Burada tedavisi tamamlanan işçi, taburcu edilirken diğer 3 işçiyi kurtarma çalışmalarına devam edildi.
 
VALİ CİVELEK: ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR 
 
Muğla Valisi Esengül Civelek, Milas ilçesindeki maden ocağında meydana gelen göçük sonrası olay yerine giderek çalışmaları yerinde izlemeye başladı. Yaşananlarla ilgili bilgi veren Vali Civelek, "Feldspat madeni sahasında bir kaya, iş makineleri çalışırken düşmüş. İş makineleri ve sürücüleri, kayanın altında kalmış. 1 kişi yaralı hastaneye sevk edildi. Ama 500- 600 ton ağırlığında olduğu belirtilen kayanın altında kalan diğer 3 işçinin sağlık durumuyla ilgili bir bilgi veremiyoruz. Kayayı kaldırma, kayayı kırma çalışmaları sürüyor" dedi. 
 
Kurtarma çalışmalarının sürdüğü alanda kayanın altında kalan 3 işçinin hayatını kaybettiği belirtildi. İşçilerin kimlikleri belli oldu.Enkazdaki cansız bedenine ilk ulaşılan işçinin Şükrü Otlak, diğerinin ise Engin Tutuk olduğu belirlendi. Enkazdan kurtarılması için çalışmaların sürdürüldüğü işçinin de Servet Çapacıoğlu olduğu belirtildi. Çapacıoğlu’nun cansız bedenine ise gece yarısı ulaşılabildi. Göçükten yaralı kurtarılıp, hastaneye sevk edilen işçinin ise Tayfun Akıncı olduğu açıklandı.
 

 

BHM
maden milas feldspat

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com