08 Temmuz 2020 Çarşamba

EMLAKÇILAR ODASI YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

BHM
25.09.2018 12:43
1143 Okuma
EMLAKÇILAR ODASI YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
Muğla Emlak Danışmanları Meslek Odası, Oda Kurucular Kurulu yönetiminde Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda 1'inci Olağan Genel Kurulunu yaptı. Seçim sonucunda 279 oyun 249'unu alan Ziya Ercan oda başkanı seçildi. 

Muğla genelini kapsayan Genel kurula Menteşe, Fethiye, Bodrum, Milas, Yatağan, Ula, Marmaris, Datça, Köyceğiz, Dalyan, Dalaman, Ortaca olmak üzere 12 ilçenin Emlak Müşavirlerinden toplam 279 oda üyesi Emlak Danışmanı katılım gösterdi. Beyaz Liste ile Oda Başkan Adayı olan, Muğla Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ziya Ercan, yapılan oylamada 249 adet oy alırken, Kırmızı Liste ile aday olan Marmaris Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Yusuf Kenan Akkuş ise 28 adet oy aldı. 

Ziya Ercan'ın, yönetim kurulu asil listesinde; Ömer Yetgin, Müderris Bayar, Hadi Karasu, Okan Tuncel, Şefik Oğuz ve Serap Aydın yer aldı. 

Oda Başkanı Ziya Ercan, Muğla'da emlak sektöründe bulunan emlak danışmanlarına olan güveni tazelemek için, "Ayakçı" tabir edilen, mesleğin standartlarını düşüren ve mesleği lekeleyen, sektör ile alakası olmayan korsan ve kaçak iş yapmaya çalışan kayıt dışı oluşumlar ile Emlak Meslek Odası olarak mücadele edeceklerinin altını çizdi. 
 
Bundan sonraki süreç ile alakalı olarak, artık emlak ofisi olmanın bazı önemli şartlara bağlandığını, sadece sertifika ile Emlak Danışmanlığının yapılamayacağını dile getiren Ercan, emlak danışmanı olabilmek için öncelikle lise mezunu olunması gerektiğini, daha sonrasında Mesleki Yeterlilik Kurumu'ndan akredite olmuş bir kurum vasıtası ile Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması gerektiğini belirtti.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com