26 Şubat 2020 Çarşamba

DUAYEN SANATÇI SEMİH SERGEN BODRUM'DA

BHM
24.09.2018 11:36
736 Okuma
DUAYEN SANATÇI SEMİH SERGEN BODRUM'DA
70 yılını sanata adayan duayen tiyatro ve sinema sanatçısı,yönetmen ve oyun yazarı Semih Sergen, Bodrum'a yerleşti. 

Ayağının tozuyla Bodrum'da da çalışmalara başlayan Sergen, kendisine yaptığımız ziyarette sorularımızı yanıtladı ve sahne,drama ve diksiyon alanlarında Bodrum'da yeni öğrenciler ile buluşacağını müjdeledi.

Projelerini sorduğumuzda usta sanatçı, kendisinin yazıp yönettiği ve daha önce Ankara Devlet Tiyatrosu'nda sahnelenen "Bir Hilal Uğruna" ve "Mevlana. Aşk ve Barış Çığlığı" adlı oyunların çalışmalarına hali hazırda başlandığını ve yeni oyuncular yetiştirerek oyunları Bodrum'da da sahnelemek istediğini belirtti. 

Büyük önder Mustafa Kemal Paşa’nın bir emri ile eşini ve çocuklarını bırakıp en kısa sürede Ankara’ya koşan ve camii camii dolaşarak Anadolu’yu Kuva-i Milliye saflarına çağıran Bayrak Adam Mehmet Akif Ersoy'un yaşamının anlatıldığı BİR HİLAL UĞRUNA ve hiç eskimeyen düşünce ve fikirleriyle günümüz insanına da ışık, aşk ve barış kaynağını ısrarla gösteren ulu kişi Mevlana'nın hayatının anlatıldığı MEVLANA.AŞK VE BARIŞ ÇIĞLIĞI adlı oyunlarını, Bodrum'da tiyatroya gönül veren yeni yüzler ile sahneye koymayı planladığını açıkladı.

Açılacak kurslarla diksiyon ve drama alanında da ders vereceğini belirten usta oyuncu, ilk öğrencilerle çalışmalara başladı.

100'ün üzerinde sinema filminde başrol oynayan ve 40'ın üzerinde oyun sahneye koyan Sergen'in, oyunlarını topladığı 11 kitabı ve 17 de şiir kitabı bulunuyor.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com