23 Şubat 2020 Pazar

DENİZ KURTARMA EKİBİNİN KOS OPERASYONU

BHM
18.08.2017 11:15
362 Okuma
DENİZ KURTARMA EKİBİNİN KOS OPERASYONU
Kos Adası'nda tatil yaptıkları otelin merdivenlerinden düşerek yaralanan anneanne ve torunu, Bodrum Deniz Kurtarma Ekibi'nin Deniz Ambulansı Yaşam ile Bodrum'a getirildi. Anneanne ve torunun, dün sabah İstanbul'daki özel bir hastaneye ambulansla sevk edildiği öğrenildi.

Yunanistan'ın Kos Adası'na aile dostları ile birlikte tatile gelen 73 yaşındaki anneanne S.B. ve 23 yaşındaki torunu A.N.K., kaldıkları otelin merdivenlerinden düşerek yaralandı. Denge kaybı nedeniyle torunu ile birlikte merdivenlerden aşağı düşen anneanne ağır yaralandı. Vücutlarında ağır kırıklar ve travmalar meydana gelen yaralıların aile dostları, tedavinin Türkiye'de devam etmesi için, Kos Adası'nda ilgili birimlere müracaatta bulundu. Hava ya da deniz ambulansı ile naklinin gerçekleştirilebileceğini öğrenen yaralı yakınları, Bodrum Deniz Kurtarma ile irtibat kurdu. Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Komuta Merkezi ile irtibata geçen Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ekipleri ile karşılıklı gerekli izinler alındıktan sonra deniz ambulansı 'Yaşam', 15 Ağustos'ta saat 20.00 sıralarında Kos Adası'na gitti. Kos Limanı'na ambulansla getirilen yaralılar, deniz ambulansına alındı. Yetkililerin ve sağlık görevlilerinin nezaretinde deniz ambulansı 'Yaşam'a alınan yaralılar işlemlerin tamamlanmasının ardından saat 22.00 sularında Kos Limanı'ndan ayrıldı.

 

Deniz ambulansına Türk sularında, 'TCSG 703 UMUT' isimli Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi eşlik etti. Bodrum'a gelerek, Milta Bodrum Marina'ya yanaşan deniz ambulansı, yaralıları burada bekleyen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından, Özel Bodrum Hastanesi'ne sevk etti. Dün sabah saatlerinde İstanbul'daki özel bir hastaneye götürülen yaralıların tedavilerinin sürdüğü ancak hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com