08 Ağustos 2022 Pazartesi

ÇÖKERTME KOYU YANGIN YARALARINI SARIP ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR...

BHM
28.08.2021 12:28
ÇÖKERTME KOYU YANGIN YARALARINI SARIP ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR...
Türkiye’nin en gözde koylarından olan Çökertme Koyu yangın sonrasında yeniden eski günlerine kavuşuyor.

Muğla'nın Milas ilçesinde 1 Ağustos’ta başlayan ve 11 gün süren yangınlarda en çok etkilenen mahallelerden biri Çökerme Mahallesi olmuştu. Bir anda tüm mahalleyi saran alevler dakikalar içinde mahallenin giriş ve çıkışını kapatmıştı. Çökertme koyu tamamen alevler altında kalmıştı. Köyün giriş ve çıkışını da saran alevler nedeniyle tüm köy botlarla, yatlarla denizden tahliye edilmişti. Yaklaşık 3 gün süren yangınların ardından yavaş yavaş yeniden turistlerin geldiği Çökerme koyu neredeyse tamamen normale döndü.

Mavi ile yeşilin buluştuğu ve Ege sahillerinin en güzel koylarından biri olan Çökertme koyu Binlerce turistin uğrak mekanı olan ve teknelerinde en çok demir attığı koyda 20 gün süren sessizliğin ardından tekrar işletmeler faaliyete geçti, yerli turist Çökertme Koyu'na gelmeye başladı.

Çökertme'de turistik işletme sahibi İbrahim Günyel çok zor günler geçirdiklerini ama normale döndüklerini belirterek “Zor zamanları atlattık çok şükür. Allahtan mavimiz kaldı, denizimiz duruyor. Şu anda eski günlerimize dönüyoruz. İnsanlarda geliyor artık. Yangın geçti, bitti amam biz şimdi buraları yeniden nasıl yeşertiriz onun derdindeyiz. İnsanların çok fazla desteğini görüyoruz. Gelen misafirlerimizin çoğu destek için geliyorlar. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Çökertme Koyu'nda işletmesi olan Mehmet Turguttekin ise normale dönüldüğünü ifade ederek “Korku filmi gibiydi. Daha önce böyle bir şey yaşanmadığı için kimsenin böyle bir tecrübesi yok. Kimse ne yapacağını bilemiyordu büyük bir karmaşa vardı. İnsanlar yavaş yavaş gelmeye başladı. Biz de Çökertme Koyu'nda 30 Ağustos etkinliği yaparak yangını unutturmaya çalışacağız” şeklinde konuştu. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com