27 Mayıs 2020 Çarşamba

ÇOCUKLARIN KAR ÜSTÜNDE KARNE SEVİNCİ

BHM
19.01.2019 10:15
426 Okuma
ÇOCUKLARIN KAR ÜSTÜNDE KARNE SEVİNCİ
Bodrum Turgutreis mahallesinde bulunan Amiral Turgutreis İlkokul'unda yarıyıl karnelerini alarak okul bahçesine çıkan öğrenciler gördükleri manzara karşısında şok oldu. 
Amiral Turgutreis İlkokul idaresi, öğrencilere karne hediyesi olarak okul bahçesine kamyonlarca kar döktürdü. Yarıyıl tatili için karnelerini almaya gelen öğrenciler son derslerine girdikten sonra, kamyonlarla gelen kar okul bahçesine döküldü. 
 
Karnelerini alan öğrenciler bahçeye çıktıklarında büyük bir sürpriz ile karşılaştı. Tüm okul bahçesini karla kaplı gören minikler doyasıya eğlendi. Kartopu oynayan öğrencilere öğretmenler ve velilerde eşlik etti. Bu anları ölümsüzleştirmek isteyen bazı veliler ise telefonlarına sarıldı. Bol bol çocuklarının fotoğraflarını çeken veliler “çocuklarımız bize karın nasıl bir şey olduğunu soruyorlardı. İlk kez karla karşılaşan çocuklarımız çok mutlu oldu” ifadelerini kullandı. 
 
Hayatlarında ilk kez kar gören minik öğrenciler doyasıya eğlendi. Öğrencilerin karne sevincini yerini kar sevinci bıraktı. Bir birleri ile dakikalarca kartopu savaşı yapan çocuklar da unutulmaz bir gün yaşadı. 
 
Okul Müdürü Aysel Altınç gazetecilere yaptığı açıklamada önemli olanın çocukların anılarına bir dokunuş yapmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi “Mutlu çocukluk anıları mutlu yarınlardır. Çocukların anısında, belleğinde mutlu anılar oluşturmuşsak, anılarında bir dokunuş yaptıysak ne mutlu bize.” dedi. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com