10 Temmuz 2020 Cuma

ÇOCUK PARKINDA KORKUTAN YANGIN

BHM
01.07.2019 18:14
185 Okuma
ÇOCUK PARKINDA KORKUTAN YANGIN
Bodrum’da bir çocuk parkında çıkan yangın, korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Yangın, çevredeki evlere sıçramadan söndürüldü. 
Cevat Şakir Mahallesi Ceyhan Sokak üzerindeki çocuk parkında, iddiaya göre 10-12 yaşlarındaki bir erkek çocuğunun yaktığı ateşten yangın başladı. Parkın zeminindeki kauçuk maddeler birden alev alınca, yangın çok kısa sürede büyüdü. 
 
Parktaki salıncak, kaydırak ve spor aletlerinin de tutuştuğu yangını fark eden vatandaşlar, yangını ihbar etti. Metrelerce yükselen alevlerin çıkardığı siyah dumanlar gökyüzünü sararken, parkın yakınındaki ikametlerdeki vatandaşlar da yangının evlerine sıçramaması için bahçe hortumlarıyla alevlere müdahale etti. 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı bölgede hazır bekledi. 
 
Bir süre sonra yangın mahalline Park ve Bahçeler Müdürlüğü’na ait tanker geldi. Tankere takılan hortumlarla yangın söndürülmeye çalışıldı. Ardından olay yerine ulaşan Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri, alevlere müdahale etti. Ekiplerin müdahalesiyle söndürülen yangında soğutma çalışması yapıldı. Yangının söndürülmesinin ardından parkın küle döndüğü görüldü. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com