21 Haziran 2024 Cuma

Cengiz İnşaat'ın Bodrum Cennet Koyu'ndaki tartışmalı otel inşaatı için Bvlgari ile anlaşma imzalandı

BHM
10.06.2024 20:48
Cengiz İnşaat'ın Bodrum Cennet Koyu'ndaki tartışmalı otel inşaatı için Bvlgari ile anlaşma imzalandı
Cengiz İnşaat’ın Bodrum Cennet Koyu’nda yaptırdığı ve kamuoyunda çokça tartışılan otel inşaatında imzalar atıldı. Bvlgari Hotels & Resorts, Jeweler of Hospitality koleksiyonunun 12’nci halkası olarak planlanan ve 2026 yılında Bodrum'da açılacak yeni otel için anlaşma imzaladığını duyurdu.

 

 

Anlaşmayla ilgili bir açıklama yapan Bvlgari CEO'su Jean-Christophe Babin, “Bodrum ve Türkbükü-Gölköy sahil bölgesi son yıllarda Akdeniz'in en göz alıcı destinasyonları olarak, bölgeye şık yatlarıyla gelen ya da resortlarda konaklamayı seven en prestijli ve sofistike müşterileri kendine çekiyor. Sadece Akdeniz'deki ilk Bvlgari Resort’ü duyurmaktan değil, aynı zamanda Bvlgari Hotels & Resorts Collection'ın diğer ‘Jeweler of Hospitality’ halkalarını tanıyan ve takdir eden lüks ve seçkin gezginler topluluğu için yeni bir referans noktası olacak olan bu muhteşem projeyi sunmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

“POTİNSİYELİ ÖNE ÇIKARACAĞIZ”

Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ise “Türkiye genelinde birinci sınıf projelerin önde gelen yatırımcılarından biri olarak, kendimizi ağırlıklı olarak ülkemizin ekonomik refahını geliştirmeye ve turizm gibi önde gelen sektörlerde ulusumuzun yüksek potansiyelini ortaya çıkarmaya adadık. En iyi sürdürülebilirlik uygulamalarını tüm hızıyla benimseyerek, bölgenin doğal güzelliğini korumak ve Bodrum'u tüm Akdeniz Bölgesi’nin önde gelen turizm destinasyonu olarak tanıtmak için en gelişmiş teknolojileri en yüksek kaliteyle birlikte uygulayacağız” şeklinde konuştu.

DANIŞTAY İKİ KEZ İPTAL ETMİŞTİ

Cengiz İnşaat'ın, Bodrum Cennet Koyu'nda otel ve villa projesi kamuoyunda çokça tartışıldı… Cengiz Holding bünyesindeki şirket, kamu arazisini 2012 yılında satın almış; Danıştay, arazinin özelleştirme kararını iki kez iptal etmişti.

SUÇ DUYURUSU TAKİPSİZLİKLE SONUÇLANDI

Mehmet Cengiz ile o zamanki ortak Fettah Tamince’nin şirketi Bodrumbir Turizm Yatırım A.Ş, projenin yapılacağı araziyi Özelleştirme İdaresi’nden 2012 yılında satın almış, Danıştay 13’üncü Dairesi, koyda bulunan 2 milyar 100 milyon TL değerindeki 700 dönümlük kamu arazisinin özelleştirme kararını daha önce iki kez iptal etmişti.

Araziyi satın almak için Ziraat Bankası’ndan çekilen 277 milyon TL krediye usulsüz krediye dair suç duyurusu başlatılmış, fakat takipsizlikle sonuçlanmıştı. 
 

MALDİVLER, MİAMİ VE BODRUM

Milano, Londra, Paris, Dubai, Şangay, Pekin ve Bali’nin ardından geçen yıl Roma ve Tokyo’da da Bvlgari Hotels & Resorts otelleriyle hizmet vermeye başlayan Bvlgari, 2026’da açacağı Miami Beach ve Maldivler otellerinin yanına Bodrum’u da ekleyerek 12 tesise ulaşacak.

Sürdürülebilirlik uygulamalarına göre geliştirilecek olan proje, diğer tüm Bvlgari Hotels & Resorts otellerinde olduğu gibi, Milanolu mimarlık firması ACPV Architects’in mimarı Antonio Citterio Patricia Viel tarafından tasarlanacak. 

patronlardunyasi.com

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com