02 Haziran 2020 Salı

ÇALDIĞI PIRLANTA KOLONOSKOPİ İLE ÇIKARILDI

BHM
08.10.2018 09:51
297 Okuma
ÇALDIĞI PIRLANTA KOLONOSKOPİ İLE ÇIKARILDI
Marmaris'te İrlandalı turist Ian Camppel'ın çalarak yuttuğu pırlanta, kolonoskopi yapılarak çıkarıldı. 

İşletmesinin ya da kendisinin isminin açıklanmasını istemeyen pırlantanın sahibi kuyumcu, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok şehrinde işletmelerinin bulunduğunu belirtti ve "Bu tür hırsızlık olaylarıyla çok karşılaşıyoruz. Deşifre olduğumuz zaman, bazı fanatikler tarafından hedef haline getiriliyoruz. Yurt dışında bir kere böyle bir olay başımıza geldi, çok sıkıntı yaşadık. 2,5 kırat ağırlığında, 40 bin dolar değerinde özel yapım pırlantamıza ise kavuştuk. Yaşadığımız sıkıntıyı öğrenen bazı yabancı özel müşterilerimiz bizlere ulaşarak, pırlantayı vitrine koymamamızı, talip olduklarını söyledi. Avrupa ve Türkiye medyasında yer alan haberi görerek, bu taleplerini ilettiler. Gelen talep üzerine şaşırdık ve satışa çıkarmadık" dedi. 

Hırsızlığı işletmenin güvenlik kamerasınca tespit ettiklerini hatırlatan kuyumcu, "Tüm iyi niyetimizle, pırlantayı gönüllü vermesi karşılığında şikayetçi olmayacağımızı söylemiştik. Teklifimize yanaşmayınca şikayetçi olduk. Polisi, sağlık görevlilerini uğraştıran, özelikle bizi çok mağdur eden bu turistten şikayetimizi geri çekmeyeceğiz" dedi. 

Camppel, hastaneden kolonoskopi sonrası hastaneden taburcu edilerek 'nitelikli hırsızlık' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan Ian Camppel, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com