03 Ağustos 2020 Pazartesi

BÜYÜK USTALARDAN MÜZİK ZİYAFETİ

BHM
26.02.2019 10:18
400 Okuma
BÜYÜK USTALARDAN MÜZİK ZİYAFETİ
Bodrum Alevi ve Bektaşi Kültür Derneği tarafından organize edilen konser Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Türk Halk Müziği’nin usta isimleri, İsmail Hakkı Demircioğlu ile perdesiz gitarın mucidi Erkan Oğur, Türkülerini Bodrumlular için seslendirdi. 
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konserde ikilinin performansı izleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Konserden elde edilen gelirin ilçede yapılacak Cem Evi’ne aktarılacağı bildirildi. 
 
Konser öncesi basın mensuplarına konuşan Bodrum Alevi ve Bektaşi Kültür Derneği Başkanı Av. Cem Yalçın, davetlerini kırmayıp Bodrum’da konser veren iki sanatçıya teşekkür ederek şunları söyledi: 
 
“Biliyorsunuz geçen Ekim ayında Bodrum Belediye Meclisinde alınan bir karar var. Derneğimize bir Cem Evi yeri tahsis edilmişti. Bu yerde başlayacak Cem Evi inşaatına bir can suyu olması temennisiyle bugünkü konseri tertip ettik. Bu konsere katkı sunan sanatçılarımıza ve buraya gelen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
 
İsmail Hakkı Demircioğlu ise “Arkadaşların projelerine küçük bir katkımız olduğu için çok mutluyum. Bu camianın Türkülere çok katkısı var. Bizim Türküleri sevmemize belki de bu camia neden olmuştur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 
 
Erkan Oğur da Cem Evi’ne katkıda bulunmanın kendilerini çok mutlu edeceğini dile getirerek “Biz alevi değiliz. Daha iyi müzik yapabilmek için bu camiadan olmayı isterdim. Bu kervana sonradan olma olarak katıldık. Bir katkımız varsa bu bizi sevindirir. İnşallah hedefine ulaşır” diye konuştu. 
 
“Müzik bizim yaşam biçimimiz” diyen Oğur, “Müzik bizimle gittiği yere kadar, ölene kadar devam edecektir” dedi. 
 
Konseri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber ve CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan'ın aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş izledi. 
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com