13 Ağustos 2020 Perşembe

BOVİERA PROJESİ REVİZE EDİLİYOR

BHM
22.09.2019 19:53
85 Okuma
BOVİERA PROJESİ REVİZE EDİLİYOR
Son dönemde tartışılan projenin, Bodrum Kamuoyu ve bakanlık hassasiyetleri göz önünde tutularak revize edileceği proje sahibi tarafından açıklandı.

Geçtiğimiz ay içinde Bodrum’da inşaatı durdurularak asansör binasının yıkımı tamamlanan ve kendilerine imara aykırı kısımlarının düzeltilmesi için 1 aylık süre tanınan 8 projeden biri olan The BO Viera projesi ile ilgili olarak projeyi hayata geçirecek olan BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve projenin mimarı Salih Bezci kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak proje ile ilgili gelinen nokta hakkında bilgiler verdi.

BESA Grup’tan yapılan açıklama şöyle:

"Değerli Basın Mensupları,

Türkiye'ye yatırım yapan, ülkesini seven, Bodrum'a doğasına ve değerlerine saygılı bir kurum olarak The BO Viera projemizle ilgili gelişmeleri size BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci ve mimarı olarak iletmek isterim.

Yaklaşık yarım asırdır Başkent Ankara’ya ve Türkiye’ye  yatırım yapan BESA Grup olarak Bodrum’un değerinin farkındayız ve bunu içselleştirdik. Bodrum, dünyanın en güzel sahil beldelerinden biri. 

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ve Bodrum kamu oyunun Bodrum mimarisi konusundaki hassasiyetini gözeterek projeyi revize ediyoruz.

Revizyonu yaparken ruhsatta öngörülenin çok üzerinde bir iyileştirme yapacağız. Çevre düzenlemesi ve peyzajına  çok daha ağırlık verilerek revizyonu yapacağız.

Revize ederken Tatil Evi satın alan müşterilerimizin haklarını da gözeteceğiz.

Projemiz 150 bin  m2 bir arazi üzerine oturmakta olup 300 Tatil Evi yapılacaktır. Yani bir Tatil Evine yaklaşık 500 m2 yeşil alan düşmektedir. 

Biz firma olarak insana ve doğaya saygı felsefesini temel alarak bireylerin yaşam kalitesini ve refahını yükseltme misyonuyla hareket ederiz. 

Bodrum’un doğasını ve eşsiz güzelliğini yaşatmak hep birinci öncelik olacak. Tüm Türkiye görecek ki The BO Viera  tüm hassasiyetleri sergileyen doğaya saygılı nadide bir proje olacaktır.

Bu süreçte en kısa zamanda yapılan çalışmaları telafi edeceğiz. 

İşimizin başındayız.

Siz değerli basın mensuplarına ve kamu oyuna saygıyla bildirmek isteriz.

Saygılarımla,

Salih Bezci
BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı "

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com