01 Haziran 2020 Pazartesi

BodRUN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

BHM
21.11.2017 18:26
367 Okuma
BodRUN CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR
Bodrum’da, 4 branşta, yaklaşık 871 sporcunun katılımıyla 2'nci 'BodRUN Ultra Maratonu' düzenlenecek. Maratonda, çocuklar için de ayrı bir etap yer alacak.

Unlimited Academy tarafından Bodrum Belediyesi, Çağdaş Holding ve Bahçeşehir Koleji Bodrum'un desteğiyle 25 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek 'BodRUN Ultra Maratonu' öncesinde, Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Unlimited Academy Koordinatörü Ali Cem Aktaş ve Bahçeşehir Koleji Bodrum Kurucusu Selçuk Haşar ve Türkiye Oryantiring Federasyonu Sportif Dirlektörü Veysel Güler katıldı. Yaklaşık 871 sporcunun katılacağı yarışta, 4 branşta 10, 23, 50 ve 100 kilometre yarışları yapılacak. Unlimited Academy Koordinatörü Aktaş, çocukların da spora yönlendirilmesi için bir yarış düzenleneceğini belirtti. Bu yıl katılımın daha da arttığını belirteren Aktaş, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlememize rağmen 10 ülkeden 600 katılımcımız vardı. Bu yıl 12 ülkeden yaklaşık 871 katılımcımız var. Türkiye'deki koşu turizmi, her geçen gün daha da büyüyor. Turizmin ölü sezonunun değerlendirilmesi açısından çok yoğun bir şekilde etkinlikler yapılmaya başlandı. Yaklaşık 38 bölgede etkinlik var. Türkiye'deki en büyük üçüncü etkinliği Bodrum'da gerçekleştiriyoruz. Bodrum'un güzelliğinin yanı sıra katılımcılar arasında kadın oranımız çok yüksek. En zor parkurumuz, 100 kilometre. 100 kilometre koşan kişiler, 3 bin 400 metre tırmanacak. Bu kategoride 35 koşucumuz var, bunların 7'si yabancı. 50 kilometrede 120 sporcu, 23 kilometrede 256 koşucu, 10 kilometrede 460 sporcu katılacak. Bununla birlikte çocuk koşusuna da önem veriyoruz. Çocukların aileleriyle birlikte spora entegre olmaları bireysel gelişimleri ve sağlıkları açısından fayda sağlar."

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise spor turizminde Bodrum'un artık ismini duyurduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:

"Bu, aynı zamanda spor turizminin Bodrum ekonomisine ne kadar büyük katkı sağladığının da bir göstergesi. Bodrum'a değil, bütün Muğla'mıza katkı sağlıyor. Yurt dışından gelen yarışmacılarımızın hepsinin bizim turizm elçimiz olduklarını unutmayalım. Bodrum spor turizmine katkı veren, emek sarf eden ve her zaman bize desteklerini esirgemeyen değerli sponsorlara teşekkür ediyorum. Türkiye'de, gerçek turizm yapan bir tek yer var o da Bodrum. Her zaman söylüyorum, otelcilikle turizmi karıştırmayalım. Diğer yerlerde otelcilik yapılıyor, Bodrum'da turizm yapılıyor. Turizm, gelen bir turistin şehirle beraber yaşaması demektir. Şehir ekonomisine katkı sağlaması demektir."

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com