20 Haziran 2021 Pazar

BODRUMSPOR'UN GENÇ KARATECİLERİ MİLLİ TAKIM YOLUNDA

BHM
18.11.2019 16:30
BODRUMSPOR'UN GENÇ KARATECİLERİ MİLLİ TAKIM YOLUNDA
Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’na katılan Bodrumlu karateciler, dereceye girerek Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandılar.

Türkiye Karate Federasyonu’nun 2019 faaliyet takviminde yer alan Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün desteğiyle 14-17 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi.

Diyarbakır'da düzenlenen ilk Türkiye Şampiyonası olma özelliği taşıyan organizasyonda 54 ilden 1999 ila 2004 arası doğumlu 713 erkek, 562 bayan karateci bu mücadelenin içinde yer aldı.

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü’nden Gaye Damla Dur ve Kayra Sezgin Türkiye üçüncüsü olarak Şubat ayında yapılacak Avrupa Karate Şampiyonası Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandılar. 

Sporcularımızın antrenörü Fatih Uzunlulu duygu ve düşüncelerini şu sözlerle açıkladı:

“Sporcularımızı kutluyorum. Avrupa Karate Sampiyonası’na katılacak Milli Takımımızın belirleneceği seçmelere, Bodrum’dan iki sporcu ile katılacağız. Umuyorum her iki sporcumuz da ellerinden gelenin en iyisini yaparak seçmelerde başarılı olurlar ve hem ülkemizi hem de Bodrum’u en iyi şekilde temsil ederler."

Başarılı sporcular Gaye ve Kayra ise "Milli Takım seçmelerine yaklaşık bir ay süre var. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendireceğiz. Ülkemizi ve Bodrum'u Avrupa Şampiyonası’nda temsil etmek en büyük arzumuz" dediler

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com