26 Şubat 2020 Çarşamba

BODRUM YEREL LEZZETLERİYLE İSTANBUL'DAYDI

BHM
30.11.2016 16:05
776 Okuma
BODRUM YEREL LEZZETLERİYLE İSTANBUL'DAYDI
Otel, Restoran ve Yiyecek-İçecek Sektörlerinin en önemli Uluslararası organizasyonları arasında yer alan Sirha İstanbul Fuarı 4. Buluşma etkinliği 24 - 26 Kasım tarihleri arasında, İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşti. T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), fuarda ilk kez Bodrum standı ile yer aldı.

450'den fazla katılımcının yer aldığı, sektör profesyonellerini, yatırımcıları ve karar vericileri buluşturan Sirha İstanbul Fuarında, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç, 1 nolu komite üyesi Faysal Şefkatlioğlu, 6 nolu komite üyesi Altan Atilla ve katılımcı firma temsilcileri yer aldı.

1, 5 ve 6 nolu meslek komitelerinin ortak çalışması ile katılım gösterilen fuarda, BODTO’nun girişimleriyle coğrafi işareti alınmış dünyaca ünlü Bodrum mandalinası ile yapılmış lokum, yağ, kolonya, kurabiye, dondurma ve sabun gibi ürünler ile yine yörede ve doğal yöntemlerle yapılan zeytinyağı ve sabunu tanıtıldı. Özellikle Bodrum mandalinası ile yapılan dondurma ziyaretçilerin çok ilgisini çekti.

Mahmut Serdar Kocadon: “Ekonomik girdi yaratmalıyız.”

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, "Sürdürülebilir turizm için mutlaka yerel ürünlerle birlikte Bodrum'un özgün kimliğini taşıyan tarımsal ürünler geliştirilmelidir. Bunun ekonomik faaliyetlerin sektörel gelişimi açısından önemi büyüktür. Bu yıl ilk kez Horeca sektörüyle Sirha'da bir araya geldik. Coğrafi işaret tescilli mandalinamız ve mandalinamızdan ürettiğimiz birçok ürünümüzü, zeytinyağımızı tanıtma fırsatı yakaladık. Bodrum standımıza gelen kişilerin olumlu tepkileri bizi çok mutlu etti. Bu alanda daha fazla tanıtma yoluna giderek ekonomik girdi yaratmalıyız." diyerek, Ticaret Odası üyelerini bu konuda teşvik edeceklerini belirtti.

2016 yılı içerisinde 5. fuar organizasyonu tamamlayıp Bodrum'u temsil etmeye devam eden Bodrum Ticaret Odası, farklı konu ve sektörlerdeki tanıtım çalışmalarıyla 2016/2017 fuarları için faaliyetlerini sürdürüyor.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com