09 Temmuz 2020 Perşembe

BODRUM HİNDİSTAN’DA TANITILDI

BHM
02.02.2018 09:06
4143 Okuma
BODRUM HİNDİSTAN’DA TANITILDI
Bodrum, Hindistan'da bu yıl 25'incisi düzenlenen Satte Yeni Delhi Turizm Fuarı'nda tanıtıldı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, alternatif turizm kaynağı yaratmak açısından Hindistan pazarının önemli olduğunu söyledi.

Bodrum Tanıtma Vakfı tarafından Bodrum'un tanıtım faaliyetleri kapsamında yurt içi ve yurt dışında yürütülen çalışmalar sürüyor. Turizm fuarlarında tanıtımlara devam eden Bodrum Tanıtma Vakfı, 31 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Satte Yeni Delhi Turizm Fuarı'nda da yerini aldı. Fuarda Bodrum iki ayrı standla tanıtıldı. Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un eşi Hülya Kocadon'un da katıldığı fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) da kendi alanlarında stant açtı. Fuarda, talep ve sorularıyla gelen turizm profesyonellerine, Bodrum'un onlara sunabileceği imkanlar anlatıldı. Kişiye ve gruplara özel turlar, kültür turları ve düğün turizmi konularında Hindistan turizm acentelerinin Bodrum'a olan yoğun ilgileri dikkati çekti.

 

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

 

Fuarın açılış seremonisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı için ayrılan alanı ziyaret eden Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İnanç Özçakmak, Müsteşar Yardımcısı Dr. Ziya Taşkent, Türkiye Cumhuriyeti Hindistan Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ve Kültür - Turizm Bakanlığı yetkilileri ile Hülya Kocadon, turizm konusunda  görüşmeler yaparak Bodrum'un Hindistan pazarında daha ileriye gidebilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

 

Bodrum'un alternatif turizm açısından var olan zenginliklerini gözler önüne sermek için çalışmaları her geçen gün daha yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Mehmet Kocadon, "Bodrum'a gönül veren turizm elçileri ve yatırımcılarla birlikte Bodrum'u geleceğe sağlam adımlarla taşımak üzere mücadele ediyoruz. Bodrum Yarımadası, asırlardan bu yana çok sayıda medeniyetin yaşadığı ve kalıcı izler bıraktığı birçok önemli dünya mirasına sahiptir. Bodrum, birçok yönüyle dünya üzerinde eşi benzeri olmayan bir cazibe merkezidir. Dünyanın yedi harikasından biri olan 'Mausoleum' Bodrum'da. Tarihe ışık tutan Karia ve Lelegler'in izleriyle Bodrum Yarımadası'nın dört bir yanı, adeta bir açık hava müzesidir. Yeşilden maviye uzanan doğal güzellikleri, koyları ve ılıman iklime sahip bol oksijenli havası, Bodrum'a artı değer katan cazibe unsurlarındandır. En büyük hedefimiz; bu nadide değerlere sahip Bodrum'umuzu, çok daha fazla turistin ziyaret etmesini sağlamak ve bölge ekonomisinin lokomotif değeri turizmi 12 ay yaşatmak. Bunun için de sadece deniz, kum, güneş üçlüsünü değil, alternatif turizm kaynaklarını da geliştirmeye çabalıyoruz. En son Hindistan ile yaptığımız görüşmelerde, Hint düğünlerinin Bodrum'da yapılabilmesi için girişimlerde bulunduk" dedi.

 

Başkan Kocadon,  alternatif turizm kaynağı yaratmak açısından Hindistan pazarının önemli olduğunu kaydetti.

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com